Bu canice katliamı lanetliyoruz!

İnsanlık olarak bugüne kadar görülmemiş bu vahşete sözüm ona medeni olarak geçinen ülkelerin seyirci kalması ve İsrail’in daha büyük kıyımlar yapması için İsrail’e destek olunması, emperyalist niyetleri açıkça ortaya koymaktadır. Hem ülke hem de insan olarak Filistin halkına yapılan bu vahşet karşısında söyleyecek söz bulamamaktayız.

“BÖCEKLER FINDIĞA, İKTİDAR FINDIK ÜRETİCİLERİNE DADANDI!” “BÖCEKLER FINDIĞA, İKTİDAR FINDIK ÜRETİCİLERİNE DADANDI!”

İsrail’in amacının Gazze’yi tamamen işgal ederek, buranın asıl sahiplerini yerlerinden yurtlarından edip topraklarını gasp etmek olduğu açıkça ortada iken, bugüne kadar çocuk, yaşlı masum sivil halk ayrımı yapmadan yaptığı katliamlar hep yanında kalmış, dünya bu vahşetlere sessiz kalmıştır.

Tüm dünyanın gözü önünde yapılan ve sözde gelişmiş ülkelerin kendilerinin yazdığı hukuk ve insan hakları kurallarında açıkça büyük suç olarak kabul ettikleri bu vahşet karşısında sessiz kalınması, işgalci İsrail’i ve katil Netenyahu hükümetini daha da büyük katliamlar için teşvik etmektedir. Unutulmamalıdır ki savaşın da bir hukuku vardır.

Bütün dünya ülkelerini ivedilikle bir araya gelerek, büyük bir savaş suçunun işlendiği bu vahşeti durdurmaya, masum halkın katledilmesini önlemeye, İsrail’e DUR demeye davet ediyoruz.

Mehmet CİRAV

DKİB Fındık ve Fındık Mamulleri Sektör Komitesi Başkanı

Editör: Köksal Ustaoğlu