İmamoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan’a gönderme yaparak “Horon tek başına oynanır mı? Birisi çıkmış diyor ki;  ben horonu tek başına oynayacağım. Horon tek oynanmaz, horon ekiple oynanır” dedi.

14 Mayıs seçimlerine 17 gün kala partilerin ve ittifakların seçim çalışmaları sürüyor. Millet İttifakı’nın Cumhurbaşkanı adayı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu ve Cumhurbaşkanı yardımcısı adayı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, bugün Giresun’da yağmura rağmen alanları dolduran kalabalığa hitap etti.  Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın ardından konuşma yapan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, mitingdeki pankartları okuyarak sözlerine başladı.

HORONUN KRALINI OYNAMAYA GELİYORUZ

“Bahçe’de fındığa bak, kaşıma gözüme bak, Onlar ne derse desin, sen Bay Kemal’in sözüne bak”, “Ekrem, Kemal kol kola, çoktan çekilmiş dizi, 14 Mayıs akşamı dik horon bekler bizi” pankartlarını okuyan İmamoğlu, Erdoğan’a horonlu gönderme yaptı. İmamoğlu, “Horon tek başına oynanır mı, birisi çıkmış diyor ki; ‘Ben horonu tek başına oynayacağım” Oynanır mı, ondan tat alınır mı? Horon tek başına oynanmaz. Horon ekiple oynanır. Şimdi aynı yayladaki gibi bir halka dizsek, o halkaya girmeyen kalır mı? Herkes girer. Biz diyoruz ki Sayın Genel Başkanımla, “Horonun kralını oynamaya geliyoruz” dedi.

HADİ ORADAN, SİZ NEREDE RANT VAR ORADASINIZ

Karadeniz’e verilen demiryolu sözünün tutulmadığını hatırlatan İmamoğlu, “86 milyon insanının eşit olduğu bir Türkiye vaat ediyoruz. Biz Giresun, Gümüşhane arasındaki yol problemlerini çözeceğiz. 21 yıldır akıllarına gelmeyen demiryolunu ‘Biz yapacağız’ diyorlar.  Hadi oradan. İşinize bakın. Sizin öyle bir derdiniz yok. Siz nerede rant var ordasınız, biz ise nerede fayda var oradayız. Hayırlı işin peşindeyiz. Memleketin cebindeki her kuruşun değerini bilen bir ahlaka sahibiz. Milletimizin tek kuruşuna zeval gelmeyecek. Hepsine sahip çıkacağız” dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu