Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi ve Akçaabat Belediyesi işbirliğinde Kahramanmaraş Elbistan’da Ramazan Ayı boyunca hizmet verecek iftar çadırı kuruldu. Ramazan Ayı boyunca Elbistan’da vatandaşların hizmetinde olacak olan iftar çadırında Kur’an-ı Kerim Tilaveti, söyleşi, sohbet ve çocuk programları yapılacak.  Depremzede vatandaşlar bu çadırda her gün iftar ve sahur yapabilecekler.

Elbistan’lı depremzede vatandaşlar ilk iftarlarını kurulan iftar çadırında Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Arsin Belediye Başkanı Mehmet Sait Gürsoy, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz ve mülki amirler ile bir arada yaptılar.

Elbistanlı depremzede yurttaşlarla orucun ilk gününde bir arada olan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Mübarek Ramazan Ayının ilk gününde sizlerle bir araya gelmenin mutluluğuyla Allah'a hamd ediyoruz. Ramazan Ayının manevi atmosferi içerisinde birlik, beraberlik, kardeşlik, yardımlaşma ve dayanışma ikliminde buluştuk. Yüce Rabbim ne eylerse güzel eyler. Sizlerin yaşamış olduğu acıyı ülke olarak İslam alemi olarak hatta insanlık alemi olarak beraber yaşadık. Şimdi birlik olma, yaraları sarma ve dayanışma zamanıdır. Ramazan boyunca burada kurduğumuz iftar çadırında iftar ve sahur yemekleri verilecek, Kur’an-ı Kerim Tilavet, sohbeti söyleşi ve çocuk programları yapılacak. İftar çadırının kurulmasında ve yerinin hazırlanmasında gece gündüz demeden gösterdikleri üstün gayretlerden ve çalışmalardan ötürü Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanımız Murat Zorluoğlu’na ve burada çalışan tüm ekibe teşekkür ediyorum. Ramazan ayı böylesi birlikteliklerle anlamlanıyor, huzur etkisi artıyor. Bu huzur, mutluluk ve iftar sevincini görmek bize yetiyor. Yüce Allah'ın tutulan oruçları kabul etmesini diliyor ve herkesin Ramazan ayını tebrik ediyorum”. dedi

KAHRAMANMARAŞ ELBİSTAN İLE KARDEŞ ŞEHİR PROTOKOLÜ İMZALANDI

Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi ve Akçaabat, imzalanan protokolle kardeş şehir oldu.

Ramazan Ayı’nın ilk gününü Elbistan’da geçiren ve buradaki depremzede yurttaşlarla ilk iftarı yapan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Elbistan Belediye Başkanı Mehmet Gürbüz’le ‘Kardeş Şehir Protokolü’nü imzaladı.

Kardeş Şehir Protokolü ile Elbistan’la ilişkilerin ve yardımlaşma faaliyetlerinin daha da güçleneceğini belirten Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Kahramanmaraş merkezli yaşanan ve 11 ili derinden etkileyen deprem felaketinde birlik olarak yurdumuzun ve yurttaşımızın yaralarını sarmaya gayret ediyoruz. Kahramanmaraş’ın Elbistan İlçesi ile Akçaabat, imzaladığımız protokol neticesinde artık kardeş şehirdir. İki şehir arasında birlik, dayanışma ve yardımlaşma faaliyetleri artarak devam edecek daha da güçlenecektir. Yaralarımızı birlikte saracağız, yarınlara birlikte ışık tutacağız.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu