“Hemşehrilerimiz Yalan Vaat Değil Çözüm Görmek İstiyor”

İYİ Parti Trabzon Milletvekili Yavuz Aydın, TBMM Genel Kurulunda söz alarak DOKAP ve DOKAP Başkanı Hakan Gültekin’i eleştirdi. DOKAP’ın birçok projeyi unuttuğu vurgulayan Aydın, ayrıca yapılan atamalara da dikkat çekti, liyakat hatırlatmasında bulundu.

“PROJELER UNUTULDU”

Yavuz Aydın, birçok projenin unutulduğuna dikkat çekerek, “DOKAP, bölgede yaşayan vatandaşlarımızın refahını ve gelir düzeyini artırmayı kaynakların doğru kullanımını ve planlama ile yükseltmeyi amaç edinen bir projedir. Amacı itibariyle bölgeler arası gelişmişlik farklarının ortadan kaldırmasına yönelik çalışmalar yapan bir kurumdur. AK Parti, kendi parti isimlerinde ‘’Kalkınma’’ kelimesi kullansalar da, bölgemizde tam anlamıyla kalkınma sağlanamamış, hatta birçok proje unutulup gitmiş, ve geri plana atılmıştır. Doğu Karadeniz Bölgesi için söz verilmiş ama takibi yapılmamış bütün projelerin takipçisi olacağımı belirtmek istiyorum. Seçimlerden önce vatandaşlarımıza söz verip, koltuğa oturduktan sonra verilen sözlerin unutulmasının faturası çok ağır olacaktır. Karadenizli hemşerilerimiz, artık yalan vaatler yerine gerçekçi ve çözüm odaklı projeler görmek istiyor.” ifadelerini kullandı.

“DOKAP’IN GÖREVİ AK PARTİ BELEDİYELERİNE KAYNAK AKTARMAK DEĞİLDİR”

Yavuz Aydın, DOKAP’ın giderek siyasileşen bir kurum olduğunu belirterek, “DOKAP vatandaşlarımızın refahını ve şehirlerimizin gelişimini esas almış bir kurumken günümüzde siyasi bir oluşum görüntüsü vermektedir. DOKAP tarafından uygulanan yatırımlar var ama neye ve hangi kritere göre destek yapıldığı hakkında genel bir bilgi bulunmamaktadır. Siyasi görüntüsünden maalesef arınmış olmadığını ifade eden Aydın: DOKAP Başkanı Sayın Hakan Gültekin, başkanlıktan önceki kariyerine baktığımızda, 6,5 yıl Ardeşen’de AK Parti İlçe Başkanlığı görevi yürütmüş, 4 yıl kadar Ak Parti Rize İl Başkanlığında İl Teşkilat ve İl Seçim İşleri Başkanlığı görevinde bulunmuştur. 2014 yılında ise yerel seçimlerde Ardeşen’de belediye başkanı olarak görev yapmıştır. AK Parti’ye olan hizmetlerinin bir tezahürü olarak, 24 Ekim 2020 tarihinde Resmî Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanı Kararnamesiyle, Doğu Karadeniz Projesi Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı’na atanmıştır.” dedi.

“BU HÜKÜMET EHLİYET VE LİYAKAT KONUSUNDA SINIFTA KALDI”

Son olarak liyakat vurgusunda bulunan Yavuz Aydın sözlerine şu şekilde son verdi: “Hayatının büyük bir çoğunluğunu siyaset üzerine geçirmiş birini, DOKAP Başkanlığı’na atayarak liyakat konusunda gerçekten Sayın Cumhurbaşkanı’nın ne kadar hassas olduğunu görmekteyiz. Sayın Gültekin, AK Parti’ye olan sadakati ödülsüz kalmamıştır. Sayın Gültekin, başkan seçilirken bir sınava mı girdi? Sayın Gültekin haricinde bu işi layıkıyla yapacak kimse yok muydu? Ben cevap vereyim, tabi ki vardı. Lakin bu hükümet, liyakate yani layık olana verilmesi gereken görevi, yandaşa vermekte ün salmış bir hükümet olduğu söyleyen Aydın konuşmasını şu şekilde tamamladı: Ülkemizde hak edene verilmesi gereken makam ve mevkiler, Cumhurbaşkanı kararıyla o işi hak etmeyen kişilere verilmesi, artık alışılagelmiş bir durum olmuştur. Anladık partili olabilirsiniz, fakat partizanca davranamazsınız.”

ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU TEKLİFİ ÜZERİNE CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ SİBEL SUİÇMEZ’DEN SERT ELEŞTİRİLER ÖĞRETMENLİK MESLEK KANUNU TEKLİFİ ÜZERİNE CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ SİBEL SUİÇMEZ’DEN SERT ELEŞTİRİLER

Editör: Köksal Ustaoğlu