CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral, CHP Arsin Belediye Başkan adayı Hasan Sungur, il ve ilçe yönetimiyle birlikte Arsin’de, esnaf ve pazar ziyareti yaptı. Vatandaşların otopark, su, kapalı pazar yeri, yol, sosyalleşme alanı ve hayat pahalılığı gibi yaşadığı bazı sorunları kendisine aktarmasının ardından belediye başkanı olarak seçilmesi halinde, gerçekleştireceği çözüm önerilerini paylaştı, ilgiyle dinlendi.

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ “ALICI DA SATICI DA DERTLİ” CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ “ALICI DA SATICI DA DERTLİ”

TARIM ve HAYVANCILIK DAİRE BAŞKANLIĞI OLACAK

Saral, “Köylerde kimse kalmadı. Oradan koptuğumuz anda ithal etmeye başlıyoruz. Üretim hep devam etsin. Üretmezseniz şayet; bulamazsınız, yiyemezsiniz ya da pahalıya yersiniz. Biz eti ithal ediyoruz, biz buğday ülkesinde buğdayı ithal ediyoruz. Neden, niye ithal ediyoruz bunları? Neleri yanlış yaptık da çiftçi üretmiyor, neleri yanlış yaptık da hayvancılık azaldı? Üreteceğiz. Bu konuda kararlı olmak gerekiyor. Gerçekçi nüfus gösterimine göre kenti programlayacağımız gibi, tarım alanlarımızın da planlarını hazırlayarak, tarım arazilerinin yok edilmesinin önüne geçecek kuralları işleyerek, uygulanmasını sağlayacağız. Tarım ve hayvancılığa yönelik büyükşehir belediyesi bünyesinde bir daire başkanlığı kurulacak. Tarım ve hayvancılık sektörüne bu şehre yakışır halini kavuşturmak üzere, tüm adımlarımızı belediyemiz bünyesinde atıp, uygulayacağız.” dedi.

BU KENT NEREYE DOĞRU GİDİYOR?

Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan adayı Hasan Süha Saral insanların bilinçli olması gerektiğini hatırlatarak, “Seçtiğimiz insanlara görev veriyoruz. Onlar da bizim verdiğimiz görevi yürütüyorlar. Trabzon’un evvelden gelen bir sürü derdi var. Ne yapmak lazım? Bu kent nereye doğru gidiyor? Trafik sorunu var, bu kentin yazın nüfusu artıyor. Nerelerin tarım arazisi olması lazım, nerelerin konut olması lazım, nerelere ne zaman hastane yapılması lazım, bunların hepsini ortaya koyarsınız, bunların yollarını belirlersiniz, planlarını hazırlarsınız ve uygularsınız.

Biz nasıl yapıyoruz, biz hiçbir şey yapmıyoruz. Hastane açıyoruz, bir sene sonra diyorlar ki, hastanenin yolu yetmiyor. Vaktinde bir liraya yapacak olduğunuz yolu, daha sonra bir sürü insanı yerinden yurdundan ederek, 100 liraya mal ediyorsunuz. Böyle olmaz, bu doğru değil. Bir sürü insanın hakkı ve bunların hepsinin ağır sorumlulukları var.” diyerek konuşmasına devam etti. “Çeyrek dönemler vardır, belediyemde üç ayda bir benim hesap verme günüm olacak. Üç ayda bir, ne yaptım, neyi yapamadım, neyi hedefledim anlatacağım. Üç ayda bir diyeceğim ki, şunu yaptım, bir dahaki üç ay geldiğinde diyeceğim ki, şunu yapamadım. Eğer bunları yapmazsanız olmaz. Şeffaf olacaksınız, vatandaş her şeyi bilecek.” dedi.

İftar sonrasında çalışmalarına Of’ta devam eden Saral’a, CHP Of Belediye Başkan adayı Halil Saral ve ilçe yönetimi eşlik etti. Büyük bir ilgiyle karşılanan Hasan Süha Saral, burada esnaf ve vatandaş ziyaretleri yaparak programını sonlandırdı.

Saral Hasan

Editör: Köksal Ustaoğlu