CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, İl Başkanı Mustafa Bak ve il yöneticileri, CHP Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Hasan Süha Saral’a programında eşlik etti. Saral, Demirkırlar Sanayi Sitesi'ni ziyaret edip, esnafın ve vatandaşların sorunlarını dinledi. Sanayinin merkezde kalması, otopark sorunu ve en büyük problemlerden biri olan trafik sorununu aşabilmek için, çözüm önerileri sundu ve destek istedi. Programına CHP Trabzon Eski İl Başkanı Yavuz Karan’ın anma töreni, Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği Trabzon Şubesi ziyareti, Kunduracılar Cad. ve Maraş Caddesi’ndeki halkın büyük desteğiyle devam etti.

TRABZON’A KİMLİĞİNİ GERİ VERELİM

Saral: “Ben bu şehirde doğdum, büyüdüm. Bu güzel şehrin bende iz bırakan belli özellikleri var. Trabzon’da doğup büyüyen herkeste aynı izleri bırakmıştır. Taş döşeme sokaklar, evler. Her sokağın bir kokusu ve rengi vardı. Trabzon ne yazık ki bu değerlerini kaybetti. Nasıl bir kent düşlüyoruz? Bütün Trabzon’u planlayalım. Trabzon’a kıymetini geri kazandırıp, kimliğini geri verelim. Değişimi başlatıp, bunların hepsini birlikte yapacağız.” dedi.

MİZAH MÜZESİ OLACAK

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’ne özel, Femin-Art Uluslararası Kadın Sanatçıları Derneği’nin hazırladığı resim sergisine katılıp ardından Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği’ne giden Saral yaptığı konuşmada “Kültür ve sanatıyla gülümseyen, canlı bir Trabzon gerçekleştirme hedefimiz var. Mizahın başkenti olan, kendi mizahını kendi yaratan Trabzon’da ‘Mizah Müzesi’ yok. Karadeniz fıkralarından oluşturulacak animasyonlar, Trabzon ve Karadeniz’in anlatıldığı yazılı ve görsel materyallerin farklı bir müzecilik anlayışıyla sergilendiği bölümler… Şehrin yetiştirdiği önemli mizah insanlarının eserlerinin yer aldığı yayınlar, canlandırmalar ve dokümanların yer alacağı bölümler olacak.” dedi.

Asdgah

Editör: Köksal Ustaoğlu