Trabzon Güney Çevre Yolu Akçaabat Geçişi (Darıca-Yıldızlı arası) Yolu Projesi kapsamında acele kamulaştırma yapılacak.

Ulaştırma Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, konuya ilişkin Cumhurbaşkanı Kararı’nın Resmi Gazetede yayımlandığı bilgisini vererek, “Güney Çevre Yolu Projesi üzerinde bulunan bazı alanların acil bir şekilde kamulaştırma kararı aldık. Güney Çevre Yolu bizim içim önem arz eden bir yol projesidir. Yan yol bağlantıları ile bir an önce tamamlayarak hizmete sokmak istiyoruz” dedi.

Bakan Uraloğlu, yayınlanan karara ilişkin şunları kaydetti:

“Karar ile Trabzon Güney Çevre Yolu Akçaabat girişi (Darıca-Yıldızlı) arası yolu projesi kapsamında, Özmersin, Akçakale, Salacık, Yeniköy, Darıca, Kavaklı, Çolaklı, Nefsipulathane, Ortamahalle, Yenimahalle, Demirci, Dürbinar, Kaleönü, Sarıtaş, Kayalar, Yaylacık, Osmanbaba, Söğütlü ve Yıldızlı mahalleleri sınırları içerisinde bulunan bazı taşınmazların Karayolları Genel Müdürlüğü tarafından acele kamulaştırma kararı alındı.”

TRABZONA EN FAZLA YATIRIM YAPAN BAKANLIĞIZ

Bakan Uraloğlu, Trabzon’a Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı olarak 20 yıllık süreçte 29 Milyar 344 milyon liralık tarihi yatırım hamleleri yaptıklarını ifade ederek, “Trabzon’a on bakanlık arasında en fazla yatırım yapan bakanlığa sahibiz. Sayın Cumhurbaşkanımız Trabzon’a çok önem veriyor. Biz de bunu çok iyi bildiğimiz için yatırımlarımıza önem veriyoruz. Hatta önümüzdeki dönemde Hızlı Tren ve Hafif Raylı Sistem Projeleri’ni hayata geçirmeyi planlıyoruz. Trabzon tarihsel bir öneme sahip bir şehir. Ulaşım aksındaki tek eksiği demir yolu. Bu projelerde hayata geçtiği taktirde, Trabzon 4 aska sahip olacak” diye konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu