Akçaabat Belediyesi tarafından uzman eğitmenler aracılığı ile verilen BESYO kursu, haftanın 5 günü 08:00 ile 10:30 saatleri arasında gerçekleştiriliyor. Spor liselerinin ve Farklı üniversitelerin BESYO sınavlarına göre eğitimlerin verildiği kursta birbirinden farklı parkurlar kullanılıyor.

70 öğrenciyi BESYO ve Spor Lisesi sınavlarına hazırlayan Akçaabat Belediyesi, devlet üniversitelerinin yetenek sınavlarında kullandığı parkurların birebir modelleriyle eğitimler veriyor.

Akçaabat Belediyesi’ne ait Gençlik ve Spor Merkezi’nde hem BESYO için hem de Spor Lisesi için uzman eğitmenler eşliğinde sınavlara hazırlık antrenmanları gerçekleştiren öğrencileri ziyaret eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, gençlerin hayallerindeki mesleğe kavuşmasına elimizden geldiğince imkanlarımız dahilinde destek veriyoruz. Başkan Ekim, BESYO ve Spor Lisesi sınavlarına hazırlanan gençlerle gerçekleştirdiği sohbette şu ifadelere yer verdi; “ Şehrimizdeki gençlerin ve spor tutkunlarının Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu'na (Besyo) girebilmek için özel olarak hazırlık yapmak istemesi, sınavlara hazırlık kurslarının popüler hale gelmesine sebep oldu. Besyo kursları, adayları sınav sürecine hazırlamak ve gerekli bilgi ve becerileri kazandırmak amacıyla düzenlenmektedir. Bu kurslar, alanında uzman eğitmenler tarafından verilen derslerle, adayların spor alanında ihtiyaç duydukları bilgileri ve teknikleri öğrenmelerini sağlamaktadır. Yoğun ilgi gören bu kurslar, gençlerin sporla ilgili hedeflerine ulaşmalarına yardımcı olmakta ve onlara sınav sürecinde destek sağlamaktadır. Adayların spor yeteneklerini geliştirerek, Besyo  ve Spor Lisesi sınavlarında başarılı olmalarını sağlamak amaçlanmaktadır. Akçaabat'ta Besyo kurslarının yoğun ilgi görmesinin bir diğer nedeni ise bölgede yaşayan gençlerin spor alanında geleceklerine yönelik umut ve hedefleri bulunmasıdır. Sporcu olmak veya beden eğitimi öğretmeni olmak isteyen birçok genç, bu kurslara katılarak hedeflerine ulaşmak için çaba sarf etmektedir. Biz, Belediyemize ait Gençlik ve Spor Merkezimizde tamamen ücretsiz olarak açtığımız kursla gençlerimize destek olmaya çalışıyoruz. Sizler için alanında uzman eğitmenler tarafından sınavla birebir uyumlu parkurlar hazırlandı. Eğitmenlerimiz, sınavlara en iyi şekilde hazırlanmanız ve başarı elde etmeniz için sıkı, disiplinli ve düzenli bir çalışma programı uyguluyor. Kursumuza katılan ve BESYO; Spor Lisesi sınavlarına girecek olan gençlerimize başarılar diliyor; eğitmenlerimize ve emeği geçenlere teşekkür ediyorum.”

Editör: Köksal Ustaoğlu