Gençlerin kariyer platformu Youthall tarafından bu yıl üçüncüsü düzenlenen ve gençler tarafından 25 kategoride en beğenilen şirketlerin belirleneceği Youth Awards’a şirket başvuruları başladı. 16 Haziran tarihinde sonlanacak şirket adaylık başvurularının ardından Türkiye’nin dört bir yanından 18-35 yaş arası genç tarafından yapılacak oylama 22 Haziran’da başlayacak. Kazanan şirketler, 8 Eylül’de Youthall web sitesi üzerinden açıklanacak ve ödüller sahiplerini bulacak. 

Bugünün hızla yarışan iş dünyasında gençlerin beklenti ve ihtiyaçlarını doğru okuyan şirketler, geleceğe hızlı adımlarla ilerleyebiliyor. Büyüme yolculuğunda hedefi on ikiden vurmak isteyenler, genç yeteneklerin sesine daha fazla kulak veriyor. Gençlerin kariyer platformu Youthall, bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Youth Awards ile şirketleri 25 farklı kategoride gençlerin penceresinden değerlendirecek.

Finanstan teknolojiye, perakendeden otomotive kadar çok sayıda sektörden şirketin oylanacağı Youth Awards’ta gençler en çok çalışmak istediği yerleri seçecek. Şirketler, sürdürülebilirlik çalışmaları, kariyer odaklı sosyal medya hesapları, kampüs etkinlikleri, staj ve işe alım programları gibi farklı kategorilerde de gençler tarafından oylanacak.

Premium ve sektörel kategorilere yenileri eklendi

Önceki yıllardan farklı olarak bu sene “Gençlere En İlham Veren İK Lideri” kategorisine ek olarak premium kategorilerin arasına; “Gençlere En İlham Veren CEO”, “Gençlerin En Beğendiği Reklam Filmi” ve “Gençlerin En Beğendiği Sosyal Sorumluluk Projesi” de eklendi. Ayrıca “En Çok Çalışılmak İstenen Holding”, “En Çok Çalışılmak İstenen Savunma Sanayi Şirketi” ve “En Çok Çalışılmak İstenen Sigortacılık Şirketi” de yeni değerlendirmeye alınan sektör kategorileri olacak.

Oylama 22 Haziran’da başlayacak

Şirketlerin Youth Awards’a aday olarak katılabilmesi için 16 Haziran tarihine kadar youthall.com/youth-awards/company/2023 adresi üzerinden aday başvuru formunu doldurması gerekiyor. İlgili kategorilerde şartları sağlayarak aday olan şirketler, 22 Haziran - 25 Ağustos tarihlerinde gerçekleşecek oylama ile 25 farklı kategoride değerlendirmeye alınacak. Sonuçlar, 8 Eylül tarihinde Youthall web sitesi üzerinden açıklanacak.

Geçen yıl 85 binden fazla oy kullanıldı

Youth Awards’a hem şirketler hem de gençler tarafından gösterilen ilginin her geçen yıl daha da arttığını kaydeden Youthall CEO’su Emre Aykan, “Değişen dünya düzeninde şirketler gençlerin beklenti ve ihtiyaçlarını doğru okumanın izini sürüyor. 127 farklı şirketin katıldığı Youth Awards’ın ilk yılında gençler tarafından 46 bin 238 oy kullanmıştı. Geçen yıl ise 219 üniversite 231 farklı bölümünden öğrenci ve mezun gençler 85 bin 173 oy kullanarak, 162 farklı şirketi değerlendirmişti. Bu yıl hem aday şirketlerin hem de oy kullanacak gençlerin sayısının daha da artmasını bekliyoruz” dedi.

Gençler ve şirketlere yol haritası sunuyor

Youth Awards ile şirketlerin geleceğin insan kaynağı olan gençler tarafından nasıl algılandığını ortaya koyarak gençlere ve şirketlere yol haritası sunduklarını kaydeden Aykan, “Şirketler, Youth Awards ile işveren markası olarak gençlerdeki algılarını öğrenme ve insan kaynakları çalışmalarını onların gözünden değerlendirme fırsatını yakalıyor. Gençler de beğendikleri ve çalışmak istedikleri şirketleri ödüllendirme şansına sahip oluyor. Böylece değişen dünya düzeninde iş dünyasında yaşanan değişime projeksiyon tutuyoruz” dedi.

Ayrıntılı Bilgi İçin: Eti Danışmanlık

Sezen Mutlu Cingiz [email protected] – 0539 584 86 54

Editör: Köksal Ustaoğlu