CHP’nin genç Milletvekili Aday Adayı Emre Şahin Köroğlu, ziyaret ettiği teşkilatlarda ilgi gördü, destek sözü verildi.

Trabzon Cumhuriyet Halk Partisi aday adayları arasında şu ana kadar adaylığını açıklayan en genç isim olan Akçaabat doğumlu Avukat Emre Şahin Köroğlu öncelikli ziyaretlerini Akçaabat ilçe başkanlığı ile Trabzon il başkanlığına yaparak, ziyaretlerine ara vermeden devam ediyor.

“Örgütüme kendimi tanıtmak ve desteklerini almak üzere ziyaretlerde bulunuyorum. Diyen Akçaabat doğumlu CHP Trabzon Milletvekili Aday Adayı Avukat Emre Şahin Köroğlu’na başarılar diliyoruz.

-------------------------------------------------------------------

Millet ittifakı Cumhurbaşkanı adayını açıklama arifesinde iken ülkemizde ve Trabzon da milletvekilliği aday adaylıkları konusunda kulislerde hareketlilik yaşanmaya başladı. Birçok aday adayının ismi telaffuz edilmeye başlanırken, Cumhuriyet Halk Partisi’nde ismi en çok geçen adaylardan biri Avukat Emre Şahin Köroğlu oldu. Genç avukatın Akçaabat ve Düzköy başta olmak üzere bir çok ilçeden adaylığı konusunda onay aldığı kulislerde konuşuluyor. Sosyal medya hesaplarından yaptığı ziyaretleri de paylaşan Köroğlu; verdiği kalabalık pozlarla dikkat çekti. İlçe örgütlerine yaptığı ziyaretlerle isminden sürekli söz ettiren Köroğlu, partisinin belediye meclis üyelerine, muhtarlara, iş adamlarına ve partinin kilit isimlerine ziyaretlerine devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde İstanbul Büyükşehir Belediyesi Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun Giresun da yapmış olduğu açılışa da katılan Köroğlu; Ekrem İmamoğlu’nu Trabzon Havalimanı’nda uğurlayanlar arasında yer aldı. Cumhuriyet Halk Partisi’nin genç ve hukukçu kotasının bulunması da Emre Şahin Köroğlu’nu öne çıkaran hususlardan bir diğeri. Genç avukat İlçe Örgütleri dışında seçmenden de destek almış gibi gözüküyor. İlerleyen günlerde kulislerde heyecan artacak gibi duruyor.

Avukat Emre Şahin Köroğlu, 1995 doğumludur. İlk ve orta öğretimini Akçaabat Merkez İlkokulunda, lise öğrenimini ise Akçaabat Anadolu Lisesi’nde tamamlamıştır. Lise hayatında; Akçaabat İlçe Öğrenci Meclisi Başkanlığı ve Trabzon İl Öğrenci Meclisi Başkanlığı yapmıştır. Öğrenci meclisi başkanlıkları sürecinde il ve ülke bazında çeşitli organizasyonlar yapmış ve çeşitli organizasyonlara katılmıştır. Üniversiteyi İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesinde tamamlamıştır. 5 yıldır aktif avukatlık yapıyor olup; daha önce de İstanbul Belediyesi seçimlerindeki usulsüzlüklere karşı sandık güvenlikleri ve hukuki anlamda destekte bulunmuştur. Avrupa Barolar ve Hukuk Dernekleri Konseyi (CCBE) üyesidir. Evlidir. Bir kardeşi vardır.

Editör: Köksal Ustaoğlu