Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, Fikirtepe İçin İyi Haberi Verdi.

Selimoğlu, Fikirtepe Projesinde Ruhsatta Son Aşamaya Geldi. Hızır Selimoğlu: "Fikirtepe'de Ruhsat Sürecinde Son Aşamaya Geldik, Dönüşümü Hızla Tamamlayacağız"

 Brooklyn Park İletişim Ve Kampanya Bilgileri!

 Firkitepe Kentsel Dönüşüm Projesi'nin Pilot Proje Olarak Türkiye'deki Dönüşüm Projelerine Örnek Teşkil Edeceğini Belirten Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, "Bu Proje İle Çok Büyük Bir Deneyim Kazandık. Her Aşaması Tüm Ayrıntılarıyla Planlanan Dönüşümün Ruhsat Aşaması Da Hızla İlerliyor. Hükümetimiz Bu Noktada Da Yasanın Usulüne Uygun, Hızla Ve Titizlikle Çalışıyor. Bölgede Dönüşümü En Yakın Sürede Tamamlayacağız" Dedi.

Türkiye'nin Kentsel Dönüşüm Sürecine Örnek Teşkil Etmesi Bakımından Büyük Öneme Sahip Olan Fikirtepe Dönüşüm Projesinin Hayata Geçmesine Sayılı Günler Kaldı. Fikirtepe Projesinin Kentsel Dönüşüm Yasası İle Birlikte Usulüne Uygun Bir Şekilde İlerlediğini Vurgulayan Selimoğlu İnşaat Yönetim Kurulu Üyesi Hızır Selimoğlu, Dönüşümün En Önemli Aşaması Olan Ruhsat Sürecinin De Usulüne Uygun Bir Şekilde İlerlemeyi Sürdürdüğünü Belirtti. Selimoğlu, "Hükümetimizin Her Aşamasını Tüm Tarafların Bilgi Ve Deneyiminden Faydalanarak Hazırladığı Kentsel Dönüşüm Yasası, Bugün Sektörümüzün Mihenk Taşı Olmuştur. Bizim Bu Noktada Hükümetimize Güvenimiz Tam. Fikirtepe'deki Dönüşüm Bu Yasa Sayesinde Usulüne Uygun Bir Şekilde, Hızla İlerliyor. Ruhsat Sürecinde De Son Aşamaya Geldik. Bu Süreç De Tamamlandığında İnşaatları Hızlıca Bitirerek Taahhüt Ettiğimiz Tarihte Dönüşümü Tamamlayacağız" Diye Konuştu.

"Türkiye Hak Ettiği Yapılaşmaya Kavuşacak"

Kamuoyunda “Kentsel Dönüşüm Yasası” Olarak Bilinen, Afet Riski Altındaki Alanların İyileştirmesi, Riskli Yapıların Yıkılmasıyla İlgili Düzenlemeleri İçeren ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkındaki Yasa’nın Hükümetin Kararlı Çalışmasının Bir Ürünü Olduğunu Kaydeden Hızır Selimoğlu, Yasanın Özellikle Deprem Riski Taşıyan Bölgelere Ciddi Bir Denetim Getirdiğini, İnşaat Sektörüne Üniversite Ve Belediye İşbirliğini Kazandırdığını Vurguladı. Selimoğlu, "Bu Yasanın İlk Örneği Olan Fikirtepe'nin Çarpık Yapılaşmayı Ortadan Kaldıran Sosyal Ve Toplumsal Açıdan Da Kazanımlarının Olduğu Aşikar. Bu Proje Ekonomik Ve Toplumsal Ölçekte Türkiye'yi Hak Ettiği Yapıya Kavuşturacak" Dedi.

"Diğer Dönüşümlere Örnek Olacak"

Fikirtepe'deki Dönüşümün Türkiye'ye Örnek Olacağını Vurgulayan Selimoğlu, Dönüşümün Her Aşamasının Ayrı Bir Titizlik Çalışması Ürünü Olduğunun Altını Çizdi. Selimoğlu, "Tüm Aşamalar Hükümetimizin Desteğiyle En İnce Ayrıntısına Kadar Titizlikle Sonlandırıldı. Ruhsat Süreci De Diğer Aşamalar Gibi Aynı Titizlikle Yürütülüyor. Biz Selimoğlu Olarak Bu Projeye Başlarken Çok İnandık. Hala Aynı İnanca Sahibiz. Türkiye

İçin Bir Pilot Proje Olan Bu Dönüşüm Projesi, Ardından Gelecek Dönüşüm Projelerine Örnek Olacak. Biz De Konunun Taraflarından Biri Olarak Örnek Gösterileceğimiz İçin Gurur Duyuyoruz" Dedi.