Öncelikle Fengo Yaylasına Akçaabat Düzköy Yolu Üzerinden Işıklar Mahallesine Çıkmadan Aykut Mahallesine Ayrılan Yol Ayrımından,Hıdırnebi Yaylasından,Düzköy Yaylasından,Vakfıkebir Karadağ Yaylasından,Sırt Yaylasından Açıkcası Birçok Yayladan Ulaşım Sağlayabilirsiniz.

Biz Ulaşımımızı Aykut Mahallesi İçerisinden Yaparak 1680 Rakımlı Fengo Yaylasına Bulutların Eşsiz Doğa Harikası Görüntüleri İle Ulaştık.Muhteşem Bir Doğa Görüntüsü,Hemen Karşımızda Hıdırnebi Yaylası,Yukarıda Karadağ Yaylası,Karşımızda Haçka Yaylası,Kayabaşı Yaylası.Böylesine Zengin Görüntüsü Olan Bir Yaylaya İlk Defa Gittim Diyebilirim.Ha Unutmadan Söyleyeyim.Fengo Yaylasından Trabzon'u Rahatlıkla Görebiliyorsunuz.Gündüzleri Harika Manzara Sunumu Yapan Fengo Yaylasının Gece Manzaralarıda Başka Güzel.

Neyse Bizleri Fengo Yaylasının En Modern ve En Fazla Mutfak Menüsü İle Hizmet Veren AY IŞIĞI DİNLENME TESİSLERİ Sahibi Hüseyin Topal Kardeşim Karşıladı.

Otantik Yöresel Süslemeli Mekanının Hemen Yayında Küçük Bir Marketi İle Yaylada Yaşayan Vatandaşların Market İhtiyaçlarını da Buradan Gideriyor.Hemen Bizi Tesisin Balkonuna Alan Hüseyin Topal Burada Bizlere Meşhur Yayla Suyu İle Yapılan Çayları İkram Etti.Kısa Süren Çaylı Kahveli Sohbetin Ardından Birbirinden Güzel İkramların Yer Aldığı Ana Yemeklerimizin Yer Aldığı Masamıza Geçtik.

Yemek Masamızda Yayla Yemeklerinde Aradığınız Herşeyi Bulabilirsiniz.Saç Kavurma,Et Kuzu Izgara,Köfte,Kuzu Pirzola Ne Ararsanız Vardı.

Yemek Masamız Öyle Bir Yerde İdiki Manzara Artı Yemek İkisi Bir Aradaydı.Hüseyin Topal Kardeşimin Ellerinden Yaptığı Muhteşem Yemekler Yavaş Yavaş Masada Bitmeye Başlıyordu.Ben Artık Belli Bir Yerde Stop Demiştim.Doydum ve Hemen Elime Çay Bardağımı Alarak Kendimi Muhteşem Manzarayı İzlemek Üzere Balkona Attım.

Yavaş Yavaş Hava Kararma Üzereydi.Aman Allahım Sanki Işık Alevlerin Üzerinde Yaşıyordum.

Hüseyin Topal'ın Elinden Yediğimiz Birbirinden Lezzetli Yemekleri Eminimki Başka Yerdede Yememişimdir Fakat Fengolu Hüseyin Topal'ın El Lezzeti Bir Başka Güzeldi.

Bu Pazar Günü Allah Sağlık Verirse Bir Aksilik Olmaz İse Yine Programımız Fengo Yaylasına Olacak.Yine AY IŞIĞI DİNLENME TESİSLERİ (Hüseyin'in Yeri)'ne Gideceğim.

Yaylanın Yerleşkesi,Hüseyin Topal'ın Misafirperverliği Doğanın Güzelliği Gerçekten Beni Cezbetti.

Eğer Sizlerde Birgün Yolunuz Fengo Yaylasına Düşerse Sizlere Önerecek Olduğum Yer AY IŞIĞI DİNLENME TESİSLERİ Namı Değer Fengolu Hüseyin'in Yeri Olacaktır.

Bu Arada Hüseyin Topal'ın Telefon Numarasını Yazmak İstiyorum.Gitmeden Önce Kendisini Arayıp Yer Rezarvasyonu Yaptırabilirsiniz....

0 533 224 22 67

Editör: Köksal Ustaoğlu