Fakülte dekanlığında gerçekleştirilen devir törenine Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Atilla Çimer, Prof. Dr. Hasan Karal, Prof. Dr. Hüseyin Serencam, Fatih Eğitim Fakültesi önceki dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı ve dekan yardımcıları Prof. Dr. Taner Altun, Doç. Dr. Mustafa Ürey; yeni dekan Prof. Dr. Bülent Güven ve dekan yardımcıları Prof. Dr. Yaşar Akkan, Doç. Dr. Zeynep Medine Özmen ile Fakülte’nin bölüm başkanları katıldı.

AKÇAABAT’TA KÜTÜPHANE HAFTASINA ÖZEL ETKİNLİK YAPILDI AKÇAABAT’TA KÜTÜPHANE HAFTASINA ÖZEL ETKİNLİK YAPILDI

Trabzon Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Emin Âşıkkutlu, törende yaptığı konuşmada görev değişiminin aslında bayrak yarışında bir nöbet değişimi olduğunu vurgulayarak, “Fatih Eğitim Fakültesi, Üniversitemizin en kıdemli, köklü akademik ve idari yönden en büyük fakültesi olduğu gibi, alanında ülkemizin önde gelen, en gelişmiş, başarılı ve saygın fakültelerinden biridir. Elbette bu üstünlük avantajı, aynı zamanda fakültemize üniversitemizin diğer birimlerine örnek bir öncü olma sorumluluğunu yüklemektedir. Bu nedenle fakültemizi yakından takip ediyor, daha da güçlenmesi ve gelişmesi için gereken desteği veriyoruz, vermeye devam edeceğiz. Hikmet Yazıcı hocamız 3 buçuk yıldan fazla yürüttüğü dekanlık görevinde, yaşadığımız zorlu küresel pandemi şartlarına rağmen büyük bir gayret ve sorumlulukla fakültemizin gerek kurumsal kimliğini gerekse akademik gelişimini daha da yükseltmek için elinden gelen çabayı göstermiştir. Bu sürede gerek fakültemizin gerekse üniversitemizin gelişmesi için gösterdiği çaba ve katkılarından dolayı şahsım ve üniversitemiz adına kendisine huzurunuzda teşekkür ediyorum. Bundan sonraki hayatında sağlık ve mutluluk içinde başarılı çalışmalarının devamını diliyorum. Hepimizin bildiği gibi bu makamlar ülkeye, millete, insanlığa ve bilime hizmet etmenin en önemli ve onurlu araçları ve bayrak yarışının nöbet mekânlarıdır. Bugün bu mekânda bayrak nöbetini devralan Prof. Dr. Bülent Güven hocamızı da yeni görevi sebebiyle gönülden kutluyorum. İdari ve akademik yeteneği, donanımı ve tecrübesi ile devraldığı bu görev bayrağını daha da yükseklere taşıyacağı inancıyla kendisine üstün başarılar diliyorum.” dedi.

Görevi devreden Fatih Eğitim Fakültesi öneki dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı ise, Fatih Eğitim Fakültesi’ne Dekan olarak hizmet etmekten mutlu olduğunu ifade ederek görevi boyunca desteğini gördüğü Rektör Âşıkkutlu başta olmak üzere, rektör yardımcılarına, dekan yardımcılarına ve kendisine destek olan tüm akademik ve idari personele teşekkür etti; görevi devralan Prof. Dr. Bülent Güven’e de görevinde başarılar diledi.

Fatih Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Bülent Güven ise, Eğitim Fakültesinin gelişimi için elinden gelenin en iyisini yapacağını vurgulayarak önceki Dekan Prof. Dr. Hikmet Yazıcı’ya yapmış olduğu hizmet ve katkılardan dolayı teşekkürlerini iletti. Güven, kendisine duyduğu güven, verdiği katkı ve destek için de Rektör Âşıkkutlu’ya teşekkürlerini sundu.

Rektör Âşıkkutlu, törende şimdiye kadar geçen hizmetlerden dolayı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı’ya teşekkür ederek günün anısına çiçek ve plaket takdiminde bulundu. Ayrıca, önceki dekan yardımcıları Prof. Dr. Taner Altun ve Doç. Dr. Mustafa Ürey’e de fakülteye katkılarından dolayı plaket verdi.

Yeni dekan Prof. Bülent Güven de önceki dekanı Prof. Dr. Hikmet Yazıcı ile dekan yardımcıları Prof. Dr. Taner Altun ile Doç. Dr. Mustafa Ürey’e görevde bulundukları süre boyunca yapmış oldukları hizmetlerden dolayı plaket takdiminde bulundu.

Tören, hatıra fotoğrafı çekiminin ardından sona erdi.