Yaşasın Tam Bağımsız Türkiye!
51 yıl önce 68 gençlik hareketinin önderleri Deniz Gezmiş,  Hüseyin İnan ve Yusuf Aslan 6 Mayıs 1972 günü Sıkıyönetim Askeri  Mahkemesinin verdiği kararı meclisin onaylamasıyla idam edilmiştir! Geçmişimizdeki bu kara günü vicdanımız sızlayarak hatırlarken Denizler halkın yüreğinde parlayan birer yıldıza dönüşmüşlerdir.
Onları bir kez daha saygıyla anıyoruz
ve
ülkemizde yaşanan siyasi kirlilikle devam edelim.
Van'da Mehmetçik Selen Ortaokulu'nun dış duvarında AKP'nin afişi asılmıştır!!!
Kamu kurumları yasalarımız gereği hiçbir şahsın ya da siyasi partinin- zümrenin fayda sağlayacağı şekilde kullanılamaz! Kimsenin siyasi propagandasına sahne edilemez! Okullar seçim büroları değildir! Siyasete alet edilemez!Geçen günlerde buna benzer bir olay da Trabzon, Akçaabat'ta yaşandı. Akçaabat'ta "Doğru ve Etkili Kitap Okuma Söyleşisi" adı altında yapılan etkinliğe siyaset bulaştı! Akçaabat Belediyesi ve Akçaabat Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliğiyle Akçaabat Halk Kütüphanesi'nde "Doğru ve Etkili Kitap Okuma" konulu söyleşi yapıldı. İlginç olan da katılımcıların tamamı AKP'li yöneticilerdi. Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, AKP Milletvekili Adayı Mustafa Şen, AKP İl Başkanı Sezgin Mumcu, AKP Akçaabat İlçe Başkanı Hüseyin Altıntepe, AKP Akçaabat Kadın Kolları Başkanı Satu Şahin ve AKPli yöneticiler. Milli Eğitim Müdürlüğüne bağlı Halk Kütüphanesi'ndeki etkinlik AKP'nin siyasi şovuna alet edildi! Bu kesinlikle kabul edilemez! Milli Eğitim Müdürlükleri AKP'nin  siyasi propaganda aracı değildir.

Bu anlamda hem Akçaabat Kaymakamlığı hem de Trabzon Valiliğini göreve çağırıyoruz! Gereğini yapınız! Bu ve buna benzer yaklaşımların her daim karşısında ve takipçisi olacağız !
Basına ve kamuoyuna duyurulur.

Tamer ÖZLÜ

Eğitim-İş Trabzon Şube Başkanı

Editör: Köksal Ustaoğlu