Dünyanın dört bir yanına klasik ve luxury mobilya ihracatı yapan; teknolojiye olan yatırımları, üst düzey ürün kalitesi ve satış sonrası hizmet ağları ile farkını her zaman ortaya koyan Asortie Mobilya'nın Yönetim Kurulu Başkanı Murat Erat, çevreye olan duyarlılığını bir kez daha gösterdi. İş dünyasındaki başarıları ve sportif yaşam tarzı ile dikkat çeken Murat Erat çok yönlü kişiliği ile tanınan bir isim. İş yoğunluğundan ve yurt dışı seyahatlerinden fırsat bulduğu her anda şehrin gürültüsünden uzak, doğal ortamlarda vakit geçiren ve bu şekilde stres atarak enerji depoladığını söyleyen Murat Erat, son dönemde yaşanan iklim krizine ve beraberinde gelen yangın, sel gibi doğal felaketlere dikkat çekmek adına önemli bir sosyal sorumluluk çalışmasına daha imza attı.

‘Doğa, Gelecek Nesillere Devredeceğimiz En Kıymetli Emanettir'

“Doğanın Yenilenmesine Yardımcı OL!” mottosu ile Sarıyer’de bulunan ormanlık alanda çevre temizliği yapan Murat Erat, etrafa bırakılan atıkları topladı. Toplanan atıkların bir kısmını çevrede bulunan geri dönüşüm kutularına bırakan Asortie ekibi günün sonunda ‘Doğa, Gelecek Nesillere Devredeceğimiz En Kıymetli Emanettir' yazılı bir pankart açarak doğa ile iç içe sürdürülebilir bir yaşamın önemine vurgu yaptı.

Özellikle kuraklık, su azalması gibi doğanın olumsuz süreçlerine karşın toprağımızı ve yaşadığımız çevreyi temizleyerek bir nebzede olsun doğaya katkıda bulunmak istediklerini belirten Erat, Doğadan aldığımız hava su toprak sayesinde hayatta kalıyorsak, bize verilen bu kıymetli emanetlere saygılı davranmalı ve sevgi dolu tertemiz bir dünyada yaşamak için hep birlikte duyarlı davranmalıyız’’ dedi

Sahipsiz Hayvanları Da Unutmadılar

Hayvanlar konusundaki duyarlılığı ile de tanınan iş insanı Murat Erat, sık sık sokak hayvanlarının barınma ve beslenme ihtiyaçlarını karşılıyor. Barınaklara yardımlarda bulunan ve sokakta yaşayan hayvanların sahiplendirilmesi konusunda da çalışmalar yapan başarılı iş insanı, Geçtiğimiz ay ülkemizde yaşanan deprem felaketinin ardından, bölgede bulunan ve zarar gören hayvanlar ve yaşam alanları ile alakalıda çalışmalar yapmaya başlamıştı. Asortie Mobilya olarak hayvanları ve çevreyi korumayı bir ilke haline getirdiklerini, insanın ancak doğa ile bütünleşerek felaketlerin ve iklim krizlerinin önüne geçebileceğini söyleyen iş insanı kendisine destek olan ekip arkadaşlarına da teşekkür etti.

Editör: Köksal Ustaoğlu