İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu, miting öncesi Trabzon’a gelerek Millet İttifakı Ortak Seçim Koordinasyon Merkezi’ni ziyaret etti. 2019 yerel seçimlerinde İstanbul’da hukuksuzluğa karşı mücadele edilerek kazanılan zaferi hatırlatan İmamoğlu, “Bize kaybettirmek, belki de umutlarımızı kırmak için çok mücadele edecekler. Kazanacağımıza inanıyorum” dedi.

Dilek İmamoğlu’nu CHP Milletvekili adayları Sibel Suiçmez, İlker Akıncı, Mustafa Erdi Çakır, CHP İl Başkanı Nurcan Aşcı Demiröz, Gelecek Partisi İl Başkanı Hasan Kamil Velioğlu, Saadet Partisi İl Başkan Yardımcısı Nuri Can Kutoğlu ve partililer karşıladı.

DEMİRÖZ: İTTİFAK OLARAK SAHADAYIZ

Ortak SKM’nin seçim çalışmaları hakkında bilgi veren İl Başkanı Demiröz, “Beş parti olarak çalışmalarımızı yürütüyoruz. Her partiden birer başkan yardımcımız burada görevlendirildi. İl başkanları düzeyinde ittifak olarak yine saha çalışmalarımız devam ediyor. Millet İttifakı olarak sandık güvenliği ile ilgili çalışmalarımızı yaptık. Oy ve Ötesi ile Türkiye Gönüllüleri’nden de katılımcılar var. İttifak partilerinden kişileri yerleştiriyoruz. Gönüllüleri de müşahit kartlarımızla birlikte yerleştirmiş olacağız. Parti olarak bugün son eğitimler Of ve Sürmene’de yapıldı.” diye konuştu.

AKINCI: GİTTİKÇE ÇİRKEFLEŞİYORLAR

Son bir haftadır provokasyonların dozunun artığını söyleyen CHP Milletvekili adayı İlker Akıncı, “Terör örgütü söylemleriyle ilgili son bir haftadır karşılaşıyoruz. Şu ana kadar seçimi bir şekilde kazanacaklarını düşünüyorlardı. Sürenin kısalması ve ilginin Millet İttifakı tarafında olduğunu anladıklarından gittikçe çirkefleşiyorlar. Biz provokasyona izin vermiyoruz.” dedi.

SUİÇMEZ: HUKUKSUZLUĞA İZİN VERMEYECEĞİZ

CHP Milletvekili adayı Sibel Suiçmez, “Ekrem başkanımıza ve size de geçmiş olsun. Size yapılan saldırı bize de yapılmıştır. Sizin sapasağlam durmanız bizi güçlendiriyor. Millet İttifakı olarak dayanışma içerisinde gönül gönüle çalışıyoruz. Burada alacağımız sonuçların Türkiye’de yansımasının farklı olacağını düşünüyorum. Dip dalga diyorduk ama insanlar son 10-15 günde artık bıktıklarının sinyallerini çok net şekilde verir oldu.

Bugün adliyedeydim. Eskiden seçim kurullarında başkanlık yapan arkadaşlar bana gönüllülerin değil, istemeyenlerin atandığını tuhaf durumlar yaşandığı söylendi. Bizi dikkatli olmamız konusunda uyardılar. Adliyedekilerin çok dikkatli olması gerekir. Kağıttakilerin bilgisayara geçimi sırasında. Çok organizeliler. Eğitim önemli ama cesur olacağız. Hukuksuz bir şey yapılmasına izin vermeyeceğiz.” ifadelerini kullandı.

İMAMOĞLU: SEÇİM GÜNÜNE KADAR DURMAYACAKLAR

2019 yerel seçimlerinde İstanbul’da hukuksuzluğa  karşı mücadele edilerek kazanılan zaferi hatırlatan İmamoğlu ise “Burada gönülden çalışanlara teşekkür ediyorum. Bu seçimin bizim için son seçim olma ihtimali çok yüksek. Biz buna ülkenin seçimi olarak bakıyoruz. Geleceğimizi seçiyoruz. Ne kadar mücadele edersek o kadar kazanırız. Zaten insanlar artık her şeyi gerçeğiyle görüyor. İnsanlara  geleceklerine dair umut ışığı diliyorum. En azından karanlıkta o umut ışığına sarılsınlar. Bize kaybettirmek, belki de umutlarımızı kırmak için çok mücadele edecekler. Seçim günü bunu daha çok yapacaklar. Bunun örneğini İstanbul’da yaşadık. Mücadelemizi verdik. İstanbul’da yenildiler, Türkiye’de de yenilecekler. Kazanacağımıza inanıyorum. Neden gelecek günler bizim olmasın” açıklamalarında bulundu.

Editör: Köksal Ustaoğlu