Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu koordinasyonunda enkaz kaldırma çalışmaları sürerken, depremzede çocuklara da özel ilgi gösteriliyor. Ekipler, depremi yaşayan çocuklara o anları unutturabilmek için günün belli saatlerinde oyun programları düzenliyor.

Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Kahranmaraş’ta yaşanan iki büyük depremin ardından görevlendirildiği merkez üssünde, koordinasyonu sağlamak adına tüm gücüyle çalışmaya devam ediyor. Başkan Zorluoğlu’nun bölgeye adım attığı andan itibaren barınma, yeme içme, altyapı gibi çalışmalarda büyük mesafe alınırken, enkaz kaldırma çalışmaları ise aralıksız devam ediyor.

OYUN PROGRAMLARI DÜZENLENİYOR

Depremin psikolojik etkilerinin de üzerinde duran Başkan Zorluoğlu, çocuklarla da özel olarak ilgileniyor. Büyükşehir ekipleri günün belli saatlerinde depremzede çocuklarla oyun programları düzenliyor. Çocuklara deprem anında yaşadıklarını unutturmak için tüm güçleriyle uğraş veren ekipler, yüzlerindeki mutluluğu görmenin tüm yorgunluklarını aldığını ifade ediyorlar. Belirlenen alanda futbol, yakartop ve müzik eşliğinde çeşitli oyunlar oynanırken, ekipler zaman zaman da depremzede çocuklara horon öğretiyor.

Editör: Köksal Ustaoğlu