İYİ PARTİ TRABZON İL BAŞKANLIĞI OLARAK, AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, MEYVE YEMEKTİR İYİ PARTİ TRABZON İL BAŞKANLIĞI OLARAK, AMACIMIZ BAĞCIYI DÖVMEK DEĞİL, MEYVE YEMEKTİR

CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, enerji fiyatları gerilediğinde indirim yapmak yerine şirketlerin dağıtım bedelini artıran iktidarın 1 Temmuz’da elektriğe yüzde 38 zam yapacak olmasını eleştirdi.

Suiçmez açıklamasında, “Sayın Bakan’ın “Başardık” diye duyurduğu, elektrik zammı olmasın? Elektriğe %38 oranında zam yapıldı. Yeni tarife 1 Temmuz itibariyle yürürlüğe girecek. İktidar, piyasa takas fiyatları düşerken dağıtım bedelini enerji bedelinin üzerine çıkararak ve 1 Temmuz itibarıyla elektrik tarifelerine zam yaparak, ekonomik krizin yükünü yine vatandaşın sırtına yükledi.

Asgari ücrete zam yapılmayacağını açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Sn. Vedat Işıkhan’ın maaşına zam var, elektriğe %38 zam var ama asgari ücrete, memura, emekliye zam yok.

Her geçen gün artan yaşam maliyetleri, gelirlerdeki adaletsizlik ile birleştiğinde, yurttaşlarımızı derin bir geçim sıkıntısına sürüklüyor.

Özelleştirilmiş, dışa bağımlı enerji politikalarınızın bedelini yurttaşlarımız ödemeyecek!” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu