Dörtyol-Akpınar’da meydana gelen otobüs kazası ile ilgili olarak başsağlığı dilemek üzere yeniden ilçeye gelen CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez, Millet İttifakı adına artık eski otobüslerle hizmet verilmesinden vazgeçilmesini, yeni ve güvenli otobüslerle toplu taşıma yapılmasını talep etti.

İMAMOĞLU’NA DESTEK

Erzurum’da provakatörlerin taşlı saldırısına uğrayan Ekrem İmamoğlu’nu geç saatlerde arayıp geçmiş olsun diyen Suiçmez, sabah da partisinin ilçe başkanı Mustafa Bak'ın düzenlediği sohbet toplantısında Akçaabatmuhtarlarla buluştu. Muhtarların toplumun gözü kulağı olduğu gibi kendilerine de rehber olacaklarını dile getiren Suiçmez, “Acı bir kaza yaşadık. Allah tekrarından korusun. Eski otobüslerden artık vazgeçip yeni ve güvenli toplu taşıma araçlarına yönelmemiz şart. Can ve mal güvenliği dahil her konuda size ihtiyacımız var. Sizin telefonlarınız 24 saat kapanmaz. Sevinen sizi arar, üzülen sizi arar, vefat eden varsa sizi ararlar, biz de her zaman sizi arayıp sizden fikir, tespit ve talepleri alacağız” diye konuştu.

MUHTARLARIN ÖNEMİ

Yörede insanların başına ne gelse ilk telefon açtıkları insanların muhtarlar olduğunu belirten Suiçmez, “Bizim için de çok kıymetlisiniz. Halka birebir dokunan, halkın duygularını birebir bilen, ne yapacaklarını anlayan kişilersiniz. Mesele sizin bu birebir vatandaşa dokunmanızdan bizim nasıl yararlanacağımız. Biz ortak aklı, bilimi şiar edinmiş bir partiyiz. Sizlerle birlikte hareket etmek, sizlerin önerileri doğrultusunda aracından tutun da yoluna kadar ne yapılması gerekiyorsa bilimin ışığı altında, sivil toplum kuruluşları ile ve sizinle görüşerek hareket edeceğiz” dedi.

ÖNCELİĞİMİZ TRABZON

“Biz şuna karar verdik oldu, demeyeceğiz” sözünü veren Suiçmez, “Birebir vatandaştan aldığınız yaklaşımla bizi şekillendireceksiniz. Bizim ne yaptığımız gerektiğini kıymetli muhtarlarımız oda başkanlarımız söyleyecek. Biz kendi kafamıza göre gidip Ankara’da sizin adınıza bir şey söylememiz esas değildir. Ankara’da sizin önceliklerinizi dile getirmemiz ve ne isteniyorsa oradan alıp Trabzon’un hizmetine sunmamız esastır. Seçildiğimizde biz artık Trabzon’un milletvekili olacağız, yani sizin hepinizin vekili olacağız, yani biz siz olacağız” ifadelerini kullandı.

Suiçmez’in muhtarlara “Kız kaçırma olmuşsa yine siz aranırsınız” demesi üzerine muhtarlar hep birlikte “Aynen öyle” diyerek gülüştüler.  Suiçmez konuşmasının sonunda katılımları ve katkıları için tüm muhtarlara teşekkür ederken “1 oy Kılıçdaroğlu’na 1 oy CHP'ye” diyerek ziyaret ve programını tamamladı.

Editör: Köksal Ustaoğlu