Trabzon’da CHP Kadın Kolları Genel Başkanının katılımıyla Millet İttifakı’nın kadın bileşenleri Tonya’da Kadınlar Buluşması gerçekleştirdi.

Toplantıya CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka, Kadın Kolları MYK Üyesi Necla Kacan, CHP Trabzon 1.sıra Milletvekili Adayı Sibel Suiçmez, CHP İl Başkanı Nurcan Aşcı Demiröz, İl Kadın Kolları Başkanı Ayşe Nil Bektaş, millet ittifakı ortakları ve Tonyalı kadınlar katıldı.

DEMİRÖZ’DEN İMAMOĞLU VURGUSU

Vakfıkebir’de esnaf ziyaretiyle başlayan program Tonya’da kadın buluşmasıyla devam etti. Buluşmada ilk olarak söz alan CHP Trabzon il Başkanı Demiröz,  “Sayılı günler az kaldı. Neredeyse 24 saat sahadayız. Hep birlikte canla başla çalışıyoruz. 16 gün sonra hep birlikte bayramı kutlayacağız. Hak, hukuk, adaletin yeniden tesis edildiği günler çok yakın. Sayın Genel Başkanımızı 13. Cumhurbaşkanı yapacağız. Tüm ittifak partilerimizin genel başkanlarını cumhurbaşkanı yardımcısı, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş ve özellikle hemşehrimiz Sayın Ekrem İmamoğlu’nu cumhurbaşkanı yardımcısı yapacağız. Bunun için var gücümüzle çalışıyoruz. Desteğiniz çok önemli.” dedi.

UZUN: 15 MAYIS SABAHI TÜRKİYE’YE GÜNEŞ DOĞACAK

Beşikdüzü Belediye Başkanı Ramis Uzun, “Giresun Millet Buluşması’nda çok kalabalık vardı. Cumhurbaşkanımız ve yardımcıları sayın Ekrem İmamoğlu ve Mansur Yavaş’ın katılımıyla görkemli bir program gerçekleştirildi. Değerli kadınlarımız bu akşam Tonya’da. 15 Mayıs sabahı Türkiye’ye güneş doğacak. Bunun için varız ve çok çalışacağız. Bayramınız şimdiden kutlu olsun” diye konuştu.

SUİÇMEZ: BU SEÇİMDE TARİHİ BİZ YAZACAĞIZ

CHP Trabzon 1.sıra Milletvekili Adayı Sibel Suiçmez, “Tonyalılar Derneği üyesiyim. Tonya’nın hayatımdaki yeri bambaşka. Tonya’nın aydınlık yüzünü hepinizde görüyorum. Çok önemli bir tarihi seçimi gerçekleştireceğiz. Bu seçimde tarihi biz yazacağız. Tarihin yazılmasına damga vuracak olanlar biz kadınlar olacağız. Kadın mücadelesi olacak. Hiç kimse bize kazanılmış haklarımızda geriye dönülmesini kabul etmemizi beklemesin. İşte bu nedenle seçimlerde Cumhuriyet Halk Partisi, Millet İttifakı diyeceğiz.

ONLARIN PANKARTLARI VARSA BİZİM VATAN SEVGİMİZ VAR

Hepimiz birer cumhurbaşkanı adayıymış gibi çalışacağız. Onların peşinde 5’li çetelerden aldığı paralarla yürüyen otobüsler olabilir. Pankartları her yere asabilirler. Devletin kurum ve kuruluşlarını kullanabilirler. Ama onlarda olmayan şey bizde var. Gönüllerimizdeki insan sevgisi, vatan sevgisi onlarda yok. Bu inançla el ele birbirimize destek vererek çalışacağız. Millet İttifakı’mızın genel başkanlarının cumhurbaşkanı adayı olarak seçtiği Genel Başkanımız Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nu 13. Cumhurbaşkanı olarak seçeceğiz, seçtireceğiz. İttifakımızın değerli genel başkanlarını cumhurbaşkanı yardımcısı olarak getireceğiz. ABB Başkanımız Mansur Yavaşı ve hemşehrimiz olan her zaman desteğini, yüreğini, kalbini yanımızda hissettiğimiz İBB Başkanımız Ekrem İmamoğlu’nu da cumhurbaşkanı yardımcısı olarak o görevlerde bulunduracağız. 15 Mayıs’ta yapacağımız bayramın güneşini burada görüyorum” açıklamalarında bulundu.

NAZLIAKA: ANKETLER DE SAHA DA ‘DEĞİŞİM’ DİYOR

Kadın Kolları Genel Başkanı Nazlıaka, “Onca kilometre geldim sizleri göreyim diye. 14 Mayıs’ta biz bu seçimi alıyoruz. Anketler de saha da bunu söylüyor. Bir söz halkın diline düştüyse bir düşünce halkın kalbine düştüyse o gerçekleşir. Sahada herkes ‘değişim’ diyor. Gün değişim günüdür. Bu değişim durup dururken olmayacak. Sizlerin emeğine ihtiyacımız var. Sizlerin gerçeği görmeyen gözlere, duymayan kulaklara, anlamayan düşüncelere doğruları göstermek gibi göreviniz var.

ÜLKEMİZE YAŞATILAN DEMOKRASİ GASPINI AFFETMİYORUZ

Bir yalan uydurmuşlar. İnsan söyleyenden utanıyor söyleyen adına. Partimizi ve ittifakımızı PKK ile anıyorlar. Bizler savaş meydanlarında Kuvayi Milliye ile kurulmuş olan partinin mensuplarıyız. İttifakımızdaki tüm partiler en yeksek düzeyde cumhuriyetimize, demokrasimize sahip çıkanlar. Terörist elebaşının kardeşini TRT ekranına çıkardık mı? Onlar çıkardı. Seçim döneminde terörist elebaşının mektubunu okuttuk mu? Onlar okuttu. FETÖ, İŞİD, PKK ile anılacak insanlar mıyız? FETÖ’yü katman katman devletin kurumlarına yerleştirdiler. Paralel paralel dediler. Yolları çakışınca kavga ettiler ve bize 15 Temmuz’u yaşattılar. Bu darbe girişiminin tek sorumlusu bu ülkeyi yönetenlerdir. Biz hiçbir zaman kandırılmadık, kanmadık, kandırılmayacağız. İşlerine gelmeyince ‘Rabbim bizi affetsin kandırıldık’ dediler. Ve bir günde arındıklarını zannettiler. Biz ülkemize yaşatılan bu demokrasi gaspını affetmiyoruz.

KAZANAMAYACAKLAR!

İşte bu nedenle 6 siyasi parti bir araya gelerek ‘bu ülkeye demokrasiyi getireceğiz’ sözünü verdi. 6’lı masa dediler. Şimdi onlar kaç parti oldular. 6 parti değil mi? Üstelik o masada insanları evinde diri diri gömen, domuz bağı ile öldüren Türk’üyle Kürt’üyle herkesin sevdiği Diyarbakır eski Emniyet Müdürü Gafffar Okan’ın katili Hizbullah’ın siyasi uzantısı HÜDA Par var. Kadınların can simidi olan İstanbul Sözleşmesi’ne karşı olan Yeniden Refah var o masada. Kazanamayacaklar. Çünkü biz halkız. Halkın iktidarını kurmak bizlere yakışır.

TÜRKİYE KENDİNE YETEN, ÜRETEN ÜLKE OLACAK

Temel sorunumuz var. Yolsuzluk, işsizlik ve ekonomik nedenler. Önce onlara odaklanacağız. Aile destekleri sigortası ile bir kişinin doğduğu günden öleceği güne kadar sosyal devlet güvencesine alacağımız bir sigorta. Prim ödemeyeceksiniz. Tamamen sosyal devlet güvencesi altında olacaksınız. Özellikle kadınları güvence altına alacak. Kadın her ay sonunda bir memur gibi parayı çekecek. Enflasyon hızlı yükseldiği için asgari ücret tutarındaki parayı bir tam altına sabitleyelim. 2000 yılında asgari ücretle iki buçuk tam cumhuriyet altını alınırken bugün asgari ücretle bir tam altın alınıyor. Bir diğer yalanları da bunları yaparken diğer yardımları keseceğimiz söyleniyor. Asla kesmeyeceğimiz gibi dul, yetim, engelli aylığı gibi hepsi iyileştirilecek. Kadınlar ve gençler devlet tarafından sigortalanacak ve emeklilik hakkı olacak. Böylece köyler boşalmayacak. Türkiye kendine yeten, üreten ülke olacak. En düşük emekli maaşı asgari ücretin altında ve asgari ücretin açlık sınırının altında olmaması için önerge verdik. AKP ve MHP oyları ile reddedildi. Zaten biz iktidara geleceğimiz için hızla bunları kanunlaştırıp uygulamaya sokacağız.” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu