İktidar ile muhalefet partileri arasında yaşanan pankart krizi sürerken CHP Trabzon Milletvekili Adayı Mustafa Erdi Çakır, Trabzon Valiliği ve Emniyet Müdürlüğüne çağrıda bulunarak “Hüda Par’ın çadırını korumak için üst düzey önlemler alan yetkililer sizlerden adalet bekliyoruz. Aksi halde sessizliğimiz çığ olacaktır” dedi.

TRABZON SEVGİLERİ BU KADAR!

Pankartların yerinden söküldüğünü açıklayan Çakır, “Ak Parti, Trabzon’u pankartlarla abluka altına aldı. Seçimi pankartlarla kazanacaklarını düşünüyorlarsa büyük gaflet içindeler demektir. Kendi emeğimizle gecemizi gündüzümüze katarak astığımız pankartlar yerinden sökülüyor. Pankartlarımıza tahammülleri yok. Ama Trabzon’un sinir uçlarıyla oynanmasına tahammülleri var. İşte bunların Trabzon sevgisi bu kadar!  Bunların demokrasi anlayışı bu kadar!” diye konuştu.

GÜVENLİĞİ SAĞLAMAK NAMUS VE ŞEREF BORCUNUZ

Seçimin çirkinleşmemesi için önlem alınması zorunluluğunu dile getiren Çakır, Trabzon’un mülkü idare amirine çağrı yaparak “Dün gece astığımız pankartlarımız sabah olmadan organize bir şekilde kestirilmiştir. Seçimin adaletli bir şekilde yürütülmesinin sorumluluğu Trabzon Valiliği ve Trabzon Emniyet Müdürlüğü’ne aittir. Seçimin güvenliğini sağlamak sizlerin bu millete namus ve şeref borcunuzdur.” şeklinde belirtti.

GÖREVİNİZİ YAPIN

Adalet beklediklerini kaydeden Çakır, “Buradan son kez nezaketle ifade ediyoruz. Hüda Par’ın çadırını korumak için üst düzey önlemler alan yetkililer sizlerden adalet bekliyoruz. İl güvenlik ve asayiş koordinasyon kurulu görevini yapsın. Şehri provoke etmek isteyenlere engel olsun. Aksi halde sessizliğimiz çığ olacaktır.” şeklinde uyarıda bulundu.

EMELLERİNİZE ULAŞAMAYACAKSINIZ!

Seçim kampanyasında kullanılan kamu kaynaklarına dikkat çeken Çakır, “Şehrin evladı Ekrem İmamoğlu ve eşi Dilek İmamoğlu’na dil uzatanlar önce kendi şehirlerine sahip çıksın. Trabzonlular size sandıkta geçit vermeyecektir. Ülkenin ekonomik sorunlarını bu şekilde unutturamazsınız. Milletimizden çaldıklarınızı tek tek geri alacağız. Herkes hakkını alacak. Milletimizin milli duygularını kullanarak emellerinize ulaşamayacaksınız. Seçimde harcadığınız kamu kaynaklarında her bir vatandaşımızın hakkı var. Cesaretiniz varsa adil şekilde yarışalım.” açıklamalarında bulundu.

Editör: Köksal Ustaoğlu