CHP Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Türkiye Büyük Millet Meclisi kürsüsünden yaptığı konuşmada; PKK terör örgütü tarafından şehit edilen vatandaşları rahmetle anarak, kederli ailelere başsağlığı diledi. Ancak konuşmasında, şehitlerin üzerinden siyaset yapılmasını ve şehitler üzerinden seçim kampanyası başlatanları sert bir dille kınayarak tepki gösterdi.

Suiçmez, "Acımız bir nebze olsun dinmeden, şehitlerimiz üzerinden siyaset yapanları, şehitlerimiz üzerinden seçim kampanyası başlatanları kınıyorum. Şükür ki “Askerlik yan gelip yatma yeri değildir.” diyen, şehide “kelle” diyen, kozmik odaları FETÖ terör örgütüne teslim edip yüzlerce güvenlik mensubumuzun ölmesine neden olan bir gelenekten gelmiyoruz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmasında bütçe üzerine de değinen Suiçmez, Cumhur İttifakı mensuplarının tutumunu eleştirerek, "Cumhur İttifakı mensuplarını dinlediğim zaman, Nasrettin Hoca misali “Kedi buysa ciğer nerede, ciğer buysa kedi nerede?” diye sorup durdum. Değerli milletvekilleri, gerçekten, pazara, çarşıya gitmiyor musunuz; siz gitmiyorsanız, çevrenizde çarşıya pazara giden, çocuğu okumak zorunda olan hiçbir yakınınız yok mu?” sözleriyle iktidara yüklendi.

Gündemdeki ekonomik sorunlara da değinen Milletvekili Suiçmez, " Sayın Erdoğan kendine özgü tutumuyla ve “Faiz sebep, enflasyon sonuç.” teorisiyle Türkiye’de harika bir ortam yarattı. Bunun sonucunda 5’li çete dışında ezilmeyen tek bir vatandaşımız kalmamıştır." ifadelerini kullandı. Özellikle orta sınıfın yok olma noktasına geldiğini belirten Suiçmez, TÜİK'in rakamlarının çarşıda pazarda karşılığı olmadığını, ENAG'a göre kasım ayı itibarıyla enflasyonun yüzde 129,27 olduğunu dile getirdi.

Emekliler, gençler, dullar, yetimler, ücretliler, çalışamayanlar, atanamayanlar gibi kesimlerin maddi ve psikolojik olarak zor durumda olduğunu vurgulayan Suiçmez, uyuşturucu kullanımı ve intihar vakalarındaki artışa dikkat çekti.

⁠"FİLİSTİN'E DESTEK SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ" ⁠"FİLİSTİN'E DESTEK SAĞLAMAYA DEVAM EDECEĞİZ"

Suiçmez, konuşmasını AKP milletvekillerine dönerek Ahmed Arif'in dizelerine atıfla; “Haberiniz var mı demir kapı, kör pencere? MEMLEKETİMİZE açlık ve yoksulluk gelmiş, sizin bundan haberiniz var mı?" diyerek noktaladı.

Editör: Köksal Ustaoğlu