Suiçmez'in açıklamalarında vurguladığı noktalardan biri, Kudüs meselesinin Türkiye için önemli olduğunu belirtirken, aynı zamanda Halil Konakcı’nın Laik Cumhuriyet değerlerine bir tehdit oluşturduğunu söyledi.

Suiçmez; “Kudüs hepimizin hassasiyetidir. Ancak konunun Kudüs, hedefin Laik Cumhuriyetimiz olduğunun farkındayız.

Kadının insan haklarına  ve milli değerlerimize aykırı söylemleriyle kamu vicdanını yaralayan, kamuoyunda infial uyandarmak için özel çaba sarfeden bu zatı 5 ay aradan sonra tekrar Trabzon’a getirmekle yapılmak istenen nedir?

Bu kişi de ne bulmuşlar ikide bir bu zatı konuşmacı olarak Trabzon’a getirmek çabasına girmektedirler.

İYİ PARTİ TRABZON İL BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ İYİ PARTİ TRABZON İL BAŞKANI GÖREVİNDEN İSTİFA ETTİ

Bu zatın konuşma yapacağı Beşirli Spor Salonu için en az 50.000 TL ödenmesi gerekirken, bunun ödenmemesi için Mayıs ayında Ortahisar Belediyesinin devreye girdiği söylenmektedir. Bu sefer de Trabzon’da yapılacak program için Maçka Belediye Başkanı devreye girdiğini gururla beyan etmiş bulunmaktadır. Demokratik, laik, sosyal hukuk devletine karşı beyanlarıyla gündemde kalan bu zat için devreye girip devleti en az 100.000 TL zarara uğratan belediyeler elbette bunun sorumluluğunu taşımaktadırlar.

Seçmenlerine de yerel seçimlerde hesabını verirler. Herkes bilmelidir ki bu zat Trabzon halkının görüşlerini temsil etmez.

Trabzon’dan elinizi çekin, emellerinize alet etmeyin!” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu