SEÇİM DEĞİL, İFTİRA VE KARALAMA KAMPANYASI

İktidarın dilinden kin ve nefret söylemlerinin düşmediğini belirten Özçilingir, karalama kampanyası yürütüldüğünü açıkladı. Özçilingir, “Bugün ne taraftan bakarsak bakalım mutlu olduğumuz bir taraf göremiyorum. Ekonomiden, adaletten hangi taraftan bakarsak bakalım. Kamudaki liyakate bakıyoruz. Çürümüşlük söz konusu. Bunların hepsini hep birlikte aşacağız. 21 yıllık bir iktidar bugünkü seçim kampanyasında yaptığı güzellikleri anlatsın. Anlatamaz çünkü yapamadı. İftiralarla, karalamalarla seçim kampanyası yürütüyor. İktidar insanları kutuplaştırıyor. İnsanları karşı karşıya getiriyor. Ancak biz tam tersini yapacağız. Kardeşliği, huzuru, barışı, adaleti getireceğiz. Trabzon’a bu zamana kadar yapılmayan hizmeti Millet İttifakı iktidarında gerçekleştireceğiz.” şeklinde konuştu.

ÇETE SİYASETİNE BOYUN EĞMEYECEĞİZ

AK Parti’nin toplumu kimlik, milliyetçilik ve din üzerinden kutuplaştırarak düşmanlaştırdığını ifade eden Özçilingir, “Yıllardır nefretin, öfkenin ve kinin gölgesinde kıvranıp durduk. Artık yeter! Kutuplaştırmanın soğuk nefesi yerine, sıcacık bir umut fısıldasın yüreklerimize. Biz, gelecek kuşaklara gülümseyen bir ülke bırakmak için çıktık yola. Çünkü bizim için vatandaş siyaseti önemlidir. Çete siyasetinin karanlığına boyun eğmeyiz, aydınlık bir geleceğin inşasına omuz veririz.

BAŞLANGIÇ YAPACAĞIZ

Çünkü bizim bildiğimiz tek dil sevgi dilidir. Bu dilde nefretin, öfkenin ve kinin yeri yoktur. Biz sevgi dilinin büyülü sözcüklerini kullanarak, gelecek kuşaklara mutlu ve yaşanılabilir bir ülke armağan etmek için yola çıktık. Umudun ışığıyla aydınlanan yollarımızda, birlikte yazacağımız destansı hikâyelerin başlangıcı olacağız. Sevgi dilinin gücüyle bir araya gelir, kardeşlik ve barışın melodisini yükseltiriz. İçimizdeki çocuğun masum sevgisiyle sararız her bir vatandaşımızı. Ve böylelikle, gelecek kuşaklara bırakacağımız en anlamlı ve güzel hediye oluruz. Biz, sevgi dilinin çiçeklerini baharla buluştururuz. Toprağın bereketiyle beslenen umutlarımız, çiçek açar, meyve verir. Gelecek kuşaklar, bizim inşa ettiğimiz sevgi dolu bir dünyada gülümserler. Bizim için vatandaş siyaseti önemlidir, çünkü sevgi dilinin ezgisiyle çıkılan bu yolda, her bir vatandaşımızın sesine kulak veririz.” ifadelerine yer verdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu