Millet İttifakı olarak hazırlanan "Yarın'ın Türkiyesi" programımızda yer alan vaatler, Türkiye'nin demokratikleşmesi, ekonomik kalkınması, sosyal adaletin sağlanması ve uluslararası alanda saygın bir konuma gelmesi için atılacak adımları içermektedir.

Ben de Trabzon milletvekili adayı olarak, bu reformların hayata geçirilmesi için elimden gelen her şeyi yapacağım. Trabzonlu vatandaşlarımızın haklarını korumak, Trabzon’un kalkınmasını sağlamak için var gücümle mücadele edeceğim.

Ancak, her seçim döneminde yapılan vaatlerin ardından verilen bu sözlerin unutulması ve her seçim döneminde, tamamlayamadıkları önceki dönem projelerini yeni projelermiş gibi lanse etmek halkımızın beklentilerini karşılamaktan uzak bir siyasi anlayışı yansıtmaktadır.

AK Partili siyasetçilerin 2002’den bu yana her seçim döneminde aynı vaatlerle seçmenden oy istiyor fakat seçimlerin ardından verilen sözler unutuluyor. 21 yıldır söz verilen ama bir türlü başlanamayan Güney Çevre Yolu’nun temelinin 1 Mayıs’ta atılacağı söyleniyor! Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Zorluoğlu’nun 2019 seçimlerinden önce vaat ettiği ama hiçbir çalışma yapılmayan Raylı Sistem vaadi de "vizyon" adı altında bir kez daha vaat ediliyor.

Trabzon halkı maalesef gösterişli çizimler ile bir kez daha aldatılmak isteniyor. Algı oluşturup aynı hayalleri her seçim döneminde farklı grafik tasarımlarla satıyorlar.

Bizler, Milletvekili adayları olarak Trabzon halkına gerçekçi ve tutarlı vaatler sunmakla yükümlüyüz.

Halkımızın güvenini kazanmak ve sorunlarına çözüm üretmek için elimizden geleni yapacağız. Bu yolda, Millet İttifakı olarak, ülkemizin ve Trabzon'un sorunlarına karşı çözümler sunmak ve halkımıza hizmet etmek için varız.

Bu yolda, Trabzon halkının ve tüm Türkiye'nin desteği bizim için çok önemlidir.

Sizlerden isteğim, ülkemizin geleceği için bizlere destek vermenizdir. Amacımız, Trabzonlu hemşerilerimin yaşam standartlarını yükseltmek ve onların refahını artırmaktır.

Birlikte çalışarak, el ele vererek, Türkiye'yi ve Trabzon’u hak ettiği yere çıkaracağız.

Saygılarımla,

Av.Sibel Suiçmez

CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı