Suiçmez ayrıca “Saadet gibi her alanda örgütlenmiş, çalışma disiplini oturmuş bir parti ile çalışmak bize büyük onur veriyor” dedi.

CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez, Saadet Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığını ziyaret ederek ittifakları içerisindeki partinin ilçe başkanı Burak Turhan ile yönetim kurulu üyeleriyle görüştü.

TARİH YAZACAĞIZ

Ziyarette bir konuşma yapan Suiçmez gördükleri ilgi ve alakadan dolayı duydukları memnuniyeti dile getirirken “Millet İttifakının Cumhurbaşkanı adayı olarak göstermiş olduğu Sayın Kılıçdaroğlu’nu Cumhurbaşkanı olarak seçtirmek ve yine ittifakımız içerisindeki genel başkanları başkan yardımcısı olarak görevlendirmek, Ankara-İstanbul büyükşehir belediye başkanlarımızı da cumhurbaşkanı yardımcısı olarak göreve getirmek ortak büyük arzumuz. Biz de bu yoldaki sorumluluğumuzu yerine getireceğiz. Tarihi bu şekilde yazmış olacağız. Bu sorumluluk çocuklarımıza, geleceğimize yönelik bir sorumluluktur. Gerçekten altını masanın yaptığı gibi biz de yerel ölçekte birbirimize 6 partinin ilçe örgütleri ve adayları olarak birbirimize kenetlenmiş durumdayız” dedi.

İMAMOĞLU, ‘ENGELLİLER HAFTASI SPOR ŞÖLENİ’NDE KONUŞTU İMAMOĞLU, ‘ENGELLİLER HAFTASI SPOR ŞÖLENİ’NDE KONUŞTU

SAADET’E ÖVGÜ

Sağlam bir altyapı ve ortak demokratik değerler ışığında birbirlerini çok iyi anlayan 6 parti olduklarını belirten Suiçmez, “İnanıyorum ki bu ışık bizi 15 Mayıs sabahında ülkemizi bambaşka bir sabaha uyandıracaktır. Bunun için elimizden geleni yapacağız. Hepimiz azimle hareket ediyoruz. Saadet Partisi gibi her alanda örgütlenmiş, çalışma disiplini oturmuş bir parti ile çalışmak bize büyük onur veriyor. Artık depar zamanı olan son 3 haftaya girmiş durumdayız, gerekirse uyumadan alanlarda dayanışma içerisinde çalışacağız, en fazla milletvekili sayısı ile bu koşudan çıkmak durumundayız. Parlamenter sayımızı artırarak Meclis çatısı altında tam demokratik sisteme sahip çıkmak zorundayız” diye konuştu.

Hak hukuk yoksa

ekonomi yoktur

Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kanca ve yönetim kurulu üyeleriyle görüşen CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez burada yaptığı konuşmada “Yatırımcıya güven veremezsek, ekonomik gelişme olanaksız hale gelir. Bugün bir şey söylenince yarın değişmeyeceğinden emin olamayan insan yatırım yapamaz” dedi.

GENÇLERLE OLMAK GÜZEL

Trabzon Sanayici ve İş İnsanları Derneği’ni ziyaret ederek Yönetim Kurulu Başkanı Seçkin Kanca ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez iş adamlarının sorunlarını dinleyerek taleplerini not aldı. Suiçmez, “Biraz sıkıştırılmış bir seçim takvimi içerisinde hareket ediyoruz, onun için bayram sonrası sizden hemen randevu istedik, seçim sürecine girmişken sizden de beklenti ve taleplerinizi almak istedik. Genç bir toplulukla birlikte olmak bizim için çok güzel” dedi.

GÜVEN BİR İHTİYAÇTIR

Bir ülkenin hukuk sistemi ne ise sanayi ve ticaretinin de buna endeksli olacağını belirten Av. Sibel Suiçmez, “Adalet olgusu ile ekonomi arasında çok bağlantı yokmuş zannedilse de gerçekten iş insanlarının en çok önem verdiği ve ilk sırada baktığı bir alan olduğunu biliyoruz. Biz bağımsız yargıyı yeniden inşa edemezsek, insanlara güven veremezsek ülke ekonomisi yol alamaz. Ekonomi için de hukuki güvenirlilik önemlidir. Bugün bir şey söylenince yarın değişmeyeceğinden emin olamayan insan yatırım yapamaz. Güven çok büyük bir ihtiyaçtır” dedi.

Suiçmez daha sonra iş insanlarından talep ve beklentileri ile ilgili notların yanısıra güncel raporlardan bir örnek aldı.

Dip dalgası

Trabzon’dan

başlamıştır

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneği’ni ziyaret ederek Başkanı Erdoğan Usta’dan bilgi alan CHP Trabzon 1. Sıra Milletvekili Adayı Av. Sibel Suiçmez dernek üyelerinden tam destek aldı. Başkan Usta; seçimde Suiçmez ve Millet İttifakı’nı destekleyeceklerini dile getirirken Suiçmez de “Bugün biz bir şeylere aday olabiliyorsak bunlar askerimiz sayesindedir. Dip dalgası Trabzon’dan başlamıştır, artık Türkiye için yeni bir dönem başlıyor”  dedi.

TOPLU DESTEK MORAL OLDU

Türkiye Emekli Astsubaylar Derneğini ziyaret eden Av. Sibel Suiçmez, Başkanı Erdoğan Usta ile görüşmesinde şehitlerin, gazilerin ve emekli askerlerin kendileri için çok değerli olduğunu söyledi. Suiçmez, “Geçtiğimiz günlerde Şehitler Haftasında şehitlerimizi andık, bu vatanda bugün yaşamamızı sağlayan tüm şehitlerimize tekrar minnet rahmet dileklerimi iletiyoruz, mevcut iktidarda derneklerle ilgili şöyle bir politika var, büyütüyorlar parçalıyorlar ve karşı karşıya getiriyorlar. Çünkü her dernek yapılaşmasında bu şekilde gelişen bir politikaları var” dedi.

BİZİ YÖNLENDİRECEKSİNİZ

Derneklerin birbirine düşürülmesini de bir politika olduğunu belirten Suiçmez, ”Emekli astsubaylarımızın devirlerinin bittiğini, politikaya bir faydalarının olmadığını zannediyorlar. Bize göre bu böyle değildir. Siz; tecrübenizle, birikiminizle, kültürünüzle özgür birer bireysiniz. En kısa zamanda hak ettiğiniz değeri göreceksiniz” sözünü verdi. Suiçmez Ankara’da kimse kafasına göre çalışsın ya da sadece kişisel fikirlerini söylesin diye bir şey yok; siz bizi besleyeceksiniz. Siz bizi yönlendireceksiniz” ifadesin ikullandı.

YAN GELİP YATMADINIZ

Derneğin desteğini alan Suiçmez, “İnşallah yakın bir zamanda bütün çevremizdeki Kıbrıs ve Kore gazilerimize de giderek kendilerinin hatırlarını sorup taleplerini dinleyeceğiz. Trabzon halkı teveccüh gösterir bizi Ankara’ya taşırsa başta Trabzon’da bu değişimi yaşarsak ülke çapında bu değişim kaçınılmazdır. Zaten değişim adına dip dalgayı da burada, Trabzon’da görüyoruz. Sizin derdiniz bizim derdimizdir. Türk Askeri görevi başında yan gelip yatmamıştır. Bugün biz bir şeylere aday olabiliyorsak bunlar askerimiz sayesindedir” dedi.

DEVA Partisi Ortahisar İlçe Başkanlığını ziyaret ederek seçim çalışmalarımıza yönelik karşılıklı fikir alışverişinde bulunduk.

Suiçmez günün diger programlarında, DEVA Partisi Ortahisar İlçe Başkanı Yaşar Önder ve yönetim kurulu üyelerini ziyaret etti. Ardından Haber61 internet sitesini ziyaret ederek imtiyaz sahibi Tanju Akıncıoğlu'ndan çalışmalar hakkında bilgi aldı. Suiçmez son olarak Doğu Kardeniz Öğrenci yurdunda geçici ikame edilen depremzede ailelerle bir araya geldi.