Magnet Quarterly işbirliğiyle Mandarin Oriental Bosphorus’da düzenlenen özel geceye, Boğaziçi Film Festivali Onur Konuğu, 67. Berlin Uluslararası Film Festivali'nde "Altın Ayı" ödülü alan, Cannes Film Festivali'nde "Altın Kamera" ödülüne değer görülen senarist ve yönetmen Ildiko Enyedi ile festivalin jürilerinden, Sidney Film Festivali Direktörü Nashen Moodley, Avrupa ve Akdeniz Film Eleştirmenleri Federasyonu Başkan Yardımcısı ve Yapımcı Nenad Dukic, Summer Film School Uherské Hradisté Program Direktörü Jan Jilek ve yönetmen Urszula Antoniak’nın yanı sıra, Demet Özdemir, Alina Boz, Saadet Işıl Aksoy, Cemre Ebüzziya, Aytaç Şaşmaz, Taro Emir, Melisa Şenolsun, Nilperi Şahinkaya, Ozan Dolunay, Selin Şekerci, Seda Bakan, Hande Doğandemir, Ece Sükan, Ece Dağıstan Say gibi isimler katıldı.

Tektaş Saatçilik Yönetim Kurulu Başkanı Shelly Ovadia ile Boğaziçi Film Festivali Başkanı Ogün Şanlıer ev sahipliğinde gerçekleşen gecede festivalin Türk ve uluslararası sinema dünyasından onur konukları ve sanatçılar bir araya geldi.

Magnet Quarterly ve Mandarin Oriental Bosphorus’un işbirliğiyle gerçekleşen, sanat ve sinema dünyasından pek çok önemli ismin katıldığı özel gecede Chopard ‘Yedinci Sanat’a desteğini sürdürdü.

25 yıldır dünyanın en büyük film festivali Cannes Film Festivali’nin en önemli partneri olan Chopard, Oscar Ödülleri, BAFTA Ödülleri ve Venedik Bienali gibi önemli sinema organizasyonlarına verdiği destekle tanınıyor. Aynı zamanda Cannes Film Festivali’nin en büyük ödülü Palme d'Or'un da zanaatkarı olan Chopard, Türkiye’de de sinemaya ‘Chopard Loves Cinema’a konsepti kapsamında destek veriyor. Boğaziçi Film Festivali ile ilki 2019 yılında Chopard sponsorluğunda gerçekleşen gala gecesi bu sene bir kez daha Türkiye’den ve dünyadan, sektörün önde gelen isimlerini bir araya getiriyor.

Editör: Köksal Ustaoğlu