Cazseverlere eşsiz konser deneyimleri yaşatacak olan CSO ADA ANKARA’da; 4 Aralık’ta Kerem Görsev Trio, 10 Aralık’ta Miron Rafajlovic, 14 Aralık’ta Onur Çalışkan,  18 Aralık’ta Ozan Musluoğlu Quartet ve 28 Aralık’ta Elif Çağlar Quartet sahne alacak.

CSO ADA ANKARA caz serisi kapsamında 4 Aralık’ta başlayıp 28 Aralık’a kadar sürecek caz konserlerini sanatseverler ile buluşturmaya hazırlanıyor. Cazseverlerin yakından takip ettiği ünlü sanatçılar cazın kalbini CSO ADA ANKARA’da attıracak.

Kerem Görsev Trio Caz Dünyasında Yolculuğa Çıkaracak

CSO ADA ANKARA, 2022 yılını uğurlarken, Aralık ayı caz serisi konserlerinin ilkinde, Türkiye’nin önde gelen caz piyanistlerinden Kerem Görsev, kontrbasta Volkan Hürsever, davulda Ferit Odman’dan oluşan Kerem Görsev Trio, “Caz Yolculuğu” konserine ev sahipliği yapıyor. 1995 senesinden günümüze kadar 18 albüm kaydı yaparak, trio için düzenlediği bestelerinden, filarmoni orkestrası aranjmanlarına kadar akustik caz müziğinin farklı formatlarını dinleyenleri ile paylaşan sanatçı cazseverlere müthiş bir gece yaşatmaya hazırlanıyor. New York, St. Petersburg, Londra, Los Angeles ve İstanbul’da yaptığı kayıtlar ile ülkemizde cazın geniş bir dinleyici topluluğuna ulaşmasını mümkün kılan Kerem Görsev, 4 Aralık’ta CSO ADA ANKARA’da trio konseriyle Ankaralı sanatseverler ile buluşacak.

Miron Rafajlovic ilk kez Türkiye’de, CSO ADA ANKARA’da

CSO ADA ANKARA Caz Serisi’nin ikinci konseri 10 Aralık’ta Saraybosnalı trompetçi, besteci ve multi-enstrümantalist Miron Rafajlovic ile devam edecek. Türkiye’deki ilk konserini verecek olan sanatçı, 2022'nin sonunda çıkacak 2. albümü "Mediterranean Soul”dan da eserler seslendirecek. Rafajlovic'e bu konserde piyanoda Daniel Garcia Diego, kontrbasta Reinier Elizarde "El Negron" ve davulda Shayan Fathi eşlik edecek. Kendini 'dünya vatandaşı' olarak tanımlayan ve farklı ülkelerde yaşamış olan Rafajlovic; cazın özünü, zarafetini ve ruhunu korurken Balkan kökleri ile şu an yaşadığı İspanya’nın kültürü olan flamenko arasındaki birliği cazseverler ile buluşturacak.

Türkiye Caz Dünyasının Önde Gelen İsimleri Sanatseverleri Bekliyor

Ülkemizi uluslararası sahnelerde başarıyla temsil eden genç klarnet virtüözü Onur Çalışkan,  etnik, caz ve modernin müthiş birlikteliğini doğaçlamalarla zenginleştirdiği performansını 14 Aralık’ta CSO ADA ANKARA’ya taşıyacak. Klarnet çalmaya henüz 10 yaşındayken başlayan sanatçı, müzikseverlere 2020 yılında yayınladığı albümü Esrik’ten seçtiği bir repertuvar sunacak. Çalışkan’a gitarda Efe Demiral, tuşlu çalgılarda Koray Üsgülen, kontrbasta Eren Turgut, davulda Mertcan Bilgin, perküsyonda ise Mehmet Akatay eşlik edecek.

Türkiye’nin en önemli caz sanatçılarından biri olan Ozan Musluoğlu, Türk cazının en önemli besteci ve müzisyenlerinden biri olan Tuna Ötenel'in bestelerini Londra Caz Festivali’nden sonra ilk defa Ankara dinleyicisiyle buluşturacak. 18 Aralık’ta CSO ADA ANKARA’da müzikseverlerle buluşacak olan; saksafonda Batu Şallıel, piyanoda Uraz Kıvaner, davulda Serkan Alagök ve kontrabasta Ozan Musluoğlu’dan oluşan Ozan Musluoğlu Quartet, 78 yılından bugüne bestelenmiş Tuna Ötenel eserlerini seslendirecek.

Türkiye’nin önde gelen caz solistlerinden Elif Çağlar ile piyanoda Can Çankaya, kontrbasta Kağan Yıldız ve davulda Ediz Hafızoğlu’ndan oluşan Elif Çağlar Quartet, 28 Aralık’ta CSO ADA ANKARA Mavi Salon’a konuk olacak. Elif Çağlar’ın kendi albümlerinden parçalar ve caz klasiklerin oluşan bir repertuvarla cazseverlerin karşına çıkacak dörtlü yılın son caz etkinliği olacak.

Biletler; “biletinial.com” adresi, “SanatCepte” uygulaması ve CSO ADA ANKARA fuaye alanındaki Biletinial gişesi üzerinden temin edilebilir.

CSO ADA ANKARA ARALIK AYI CAZ PROGRAMI

Kerem Görsev Trio- Caz Yolculuğu // 4 Aralık 2022 – Ana Salon- 20.00
Bilet Fiyatları
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 95 TL
4. Kategori: 70 TL

Miron Rafajlovic // 10 Aralık 2022 – Ana Salon- 20.00
Bilet Fiyatları
1. Kategori: 150 TL
2. Kategori: 120 TL
3. Kategori: 95 TL
4. Kategori: 70 TL

Onur Çalışkan “Esrik” // 14 Aralık 2022 – Mavi Salon – 20.00

Bilet Fiyatları
1. Kategori: 110 TL
2. Kategori: 90 TL

Ozan Musluoğlu Quartet “Tunes Of Tuna Ötenel” // 18 Aralık – Mavi Salon – 20.00
Bilet Fiyatları

1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

Elif Çağlar Quartet // 28 Aralık – Mavi Salon – 20.00
Bilet Fiyatları

1. Kategori: 130 TL
2. Kategori: 110 TL

 

 

Editör: Köksal Ustaoğlu