Ayvaz verdiği mesajda şunları ifade etti.

Türk tarihinin unutulmaz destanı Çanakkale Zaferi , bir gün değil her gün hatırda olmalı unutulmamalı.

CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ’DEN ÇAY MİTİNGİNE DAVET CHP TRABZON MİLLETVEKİLİ AV. SİBEL SUİÇMEZ’DEN ÇAY MİTİNGİNE DAVET

Her Türk evladının gidip görüp dua okuması gereken bir yer olduğunu söylemek istiyorum.  Buda bizim bir vatani borcumuz olduğunu da hatırlatmak isterim.

Ayrıca, unutulmaz bu destanın,her Türk gencinin ilkokuldan üniversiteye kadar, eğitimi boyunca mutlaka her dönem ders kitaplarında okutulması gerektiğini ifade etmeden geçemeyeceğim.

Çanakkale Zaferi’nin üzerinden tam 109 yıl geçti. Dünya tarihine geçen 18 Mart Çanakkale Zaferi Türk Tarihi’ndeki eşsiz zaferlerden biri. Bu eşsiz zaferin en önemli mimarlarından olan Mustafa Kemal, Çanakkale Zaferi’nden sonra bir güneş gibi Türk milletinin üzerine doğdu.

O kahraman rahatını değil vatanını düşünen kahramandır. Çanakkale zaferini kazandıran imanın gücüdür.

Atatürk olmasaydı biz bu zaferi kazanamazdık. Ama biz olmasaydık Atatürk bu zaferi yine kazanırdı, diyen Rauf Orbay’ı da unutmamalıyız.

Geçtiğimiz  yıllardaki o güzel sözleriyle hafızamda yenilenen  o cümlelerle Sayın Genel Başkanım Hüseyin Baş’ın mesajıyla bu anlamlı günü tekrar yâd etmek istiyorum.

Gemiler, Çanakkale Boğazı seferini tamamladığında seyir defterine "Çanakkale geçildi" yazılmaz

"Çanakkale'den çıkıldı" yazılır.

Çünkü Çanakkale Geçilmez.

Çanakkale’yi geçilmez kılan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere gencecik yaşında vatanı için  can veren tüm şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum.

Ş L K M Z K L M A

Editör: Köksal Ustaoğlu