Cumhur İttifakı Partilerinden Büyük Birlik Partisi (BBP) Trabzon İl Başkanı Belli Oldu. Daha Önce Avrupa Konseyi Yerel Ve Bölgesel Yönetimler Kongresi, Türkiye Milli Heyet Üyesi Olarak 8 Yıl Görev Yapan Mehmet Aydın, BBP Genel Başkanı Mustafa Destici Tarafından Trabzon İl Başkanlığına Atandı.

AYDIN’A GÖREVİ, BBP GENEL BAŞKANI DESTİCİ, TEVDİ ETTİ

Aydın, Trabzon İl Başkanlığına Atanması İle İlgili Olarak, “Kıymetli Dostlarım, Değerli Arkadaşlarım Bu Mübarek Cuma Günü İtibariyle Büyük Birlik Partisi Trabzon İl Başkanı Olarak Atanmış Bulunuyorum. Tüm Dostlarımızdan Dua Desteği Temenni Ediyorum. Bu Görevi Bize Tevdi Eden Sayın Genel Başkanımız Mustafa Destici Beyfendiye Huzurlarınızda Teşekkür Ediyorum” İfadelerini Kullandı

MEHMET AYDIN KİMDİR?

1967 Yılında Trabzon’da Doğan Mehmet Aydın, İlk - Orta - Lise Tahsilini De Yine Trabzon’da Tamamladı. Tahsilini Tamamladıktan Sonra İş Hayatına Atılan Aydın, Uzun Süre Tekstil İşi Yaparken, Siyasete Köprübaşı İlçesi İl Genel Meclis Üyeliği İle Başladı.

Bu Görevi Yaparken Avrupa Konseyi Yerel Ve Bölgesel Yönetimler Kongresi Türkiye Milli Heyet Üyesi Seçilen Aydın, 8 Yıl Fransa Starzburg’da Türkiye Adına Görev Yaptı.

Evli Ve 5 Çocuk Babası Olan Aydın, Trabzon’da İkamet Ediyor Ve Ticaretle Uğraşıyor.

ESKİ İL BAŞKANI AKSU, KİŞİSEL İŞLERİNİN YOĞUNLUĞUNDAN DOLAYI İSTİFA ETMİŞTİ

Hatırlanacağı Üzere BBP İl Başkanlığını Daha Önce Yahya Aksu Yürütüyordu. Aksu, Eylül Ayının Son Günlerinde Yaptığı Yazılı Bir Açıklama İle İstifa Ettiğini Duyurmuştu. Kişisel İşlerinin Yoğunluğu Sebebiyle İstifa Ettiğini İfade Eden Aksu, Parti İçerisindeki Görevlerinin De Devam Edeceğini İfade Etmişti.

Editör: Köksal Ustaoğlu