Cumhur İttifakı'nın Akçaabat’ta düzenlediği miting, büyük bir coşku ve kalabalıkla gerçekleşti.

Mitinge Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, TBMM Bayındırlık, İmar, Ulaştırma ve Turizm Komisyonu Başkanı ve AK Parti Trabzon Milletvekili Adil Karaismailoğlu, AK Parti Trabzon Milletvekili Yılmaz Büyükaydın, AK Parti Milletvekili Vehbi Koç, AK Parti GM Yerel Yönetimler Başkan Yardımcısı 25 - 26. Dönem Trabzon Milletvekili Ayşe Sula Köseoğlu, AK Parti 27. Dönem Trabzon Milletvekili Bahar Ayvazoğlu, Eski Milletvekili Salih Cora, AK Parti Genel Merkez MKYK Üyesi / Bilgi ve İletişim Teknolojileri Başkan Yardımcısı Meryem Sürmen, AK Parti İl Başkanı Dr. Sezgin Mumcu, Cumhur İttifakı AK Parti Trabzon Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Cumhur İttifakı AK Parti Akçaabat Belediye Başkan Adayı Osman Nuri Ekim, AK Parti Akçaabat İlçe Başkanı Muhammet Ali Yılmaz, MHP Akçaabat İlçe Başkanı Özcan Ergün, AK Parti ve MHP’nin il ve ilçe yöneticileri, kadın ve gençlik kolları başkanları, kurucular, meclis üyesi adayları ile çok sayıda partili ve vatandaş katıldı.

Mitingde coşkulu tezahüratlar eşliğinde Cumhur İttifakı mensuplarına hitap eden Başkan Ekim, beş yıllık görev süresinde yapılan hizmetleri ve ilçenin geleceğine yönelik planları aktardı. Ekim, "2019 yılından bugüne, 5 yıldan beri sizlerin destekleri ile Akçaabat’ımıza hizmet ediyoruz. Pazar günü yapılacak olan seçimlerle birlikte 1. Beş yılımızı tamamlamış olacağız. Bu süre zarfında Akçaabat’ımıza hizmet aşkımız hiç eksilmedi." dedi.

Başkan Ekim, beş yıllık süre zarfında ilçenin her kesimine yönelik önemli projeler gerçekleştirdiklerini vurgulayarak, şunları dile getirdi: "Halka Hizmet Hakka İbadettir anlayışıyla her gün Bismillah diyerek görevimizin başında olduk. Hiçbir siyasi parti ve görüş ayırt etmeksizin yediden yetmişe 130 bin Akçaabatlı hemşerimizin hizmetkârı olduk. Geleceğimizin teminatı çocuklarımızdır diyerek, çocuklarımızın eğitimine yönelik önemli yatırımları Akçaabat’ımıza kazandırdık. Kadınlarımız baş tacımızdır diyerek, hanım kardeşlerimizin istihdamını arttıracak çalışmalara imza attık. Yaşlılarımız için güvenli ve huzurlu bir yaşam alanı oluşturduk."

İlçenin turizm potansiyeline de değinen Ekim, Akçaabat'a kazandırılan turizm yatırımlarını sıralayarak, ilçenin geleceğinin turizmde olduğunu vurguladı. Ekim turizm yatırımlarını şu şekilde sıraladı: “Akçaabat Sahili, Eski Tekel Binasının 5 yıldızlı otele dönüştürülmesi, İstiklal Caddesi Açık AVM olarak ilçemize kazandırıldı, Ortamahalle Sokak Sağlıklaştırma Çalışması, Ortamahalle Müzesi, Akçakale Kalesi, Akçaabat Millet Bahçesi, Fatih Parkı”

Ulaşım ve otopark sorunlarına da değinen Başkan Ekim, ilçenin ulaşım altyapısının geliştirilmesi ve otopark sorununun çözümü için yapılan çalışmaları aktardı. Ekim, “Ulaşım ve otopark sorununun kalıcı olarak çözüme kavuşması için Pulathane Bulvarı, Güney Çevre yolu, Kapalı otopark ve Pazar yeri, Sahilde yeni otopark alanlarının oluşturulması, şehir içi trafik düzenleme uygulamalarını hayata geçirdik. Atatürk Bulvarı düzenlemesini tamamladık.” dedi.

Başkan Ekim, ilçeye yapılan yatırımların eğitim alanında da önemli olduğunu vurguladı. İbrahim Erdemoğlu Spor Lisesi, Mersin ve Kuruçam Köy Yaşam Merkezi, Yıldızlı Özel Gereksinimli Bireyler için eğitim merkezi, Akçaabat Halk Kütüphanesi ve Akçaabat Sanat Akademisi gibi projelerin tamamlandığını ifade etti. Ayrıca, Akçaabat Spor Eğitim Merkezi'nin de hizmete açıldığını belirtti.

ŞİNİK OSB, Et kombinası, Akçahasat tesisi ve Küçük Sanayi sitesi gibi yatırımların istihdama katkı sağlayacak önemli adımlar olduğunu dile getiren Başkan Ekim, aynı zamanda kamu binalarının da ilçeye kazandırıldığını kaydetti. Bu kapsamda AFAD Koordinasyon Merkezi, SGK Yeni Hizmet Binası, Kaymakamlık Ek Hizmet Binası, Adliye Binası, Karakol Binası, Trafik Denetleme ve İlçe Emniyet Müdürlüğü Binası, İlçe Sağlık Müdürlüğü ve Aile Sağlığı Merkezi ve Işıklar Sağlık Ocağı Binası gibi önemli yapıların ilçeye kazandırıldığını açıkladı.

Doğalgazın ilçeye ulaştırılmasına da büyük önem verdiğini belirten Ekim, göreve geldikleri zaman doğalgazın sadece belirli mahallelerde bulunduğunu ve abone sayısının çok düşük olduğunu söyledi. Ancak, yapılan çalışmalar sonucunda doğalgazın ilçenin birçok noktasına ulaştığını ve abone sayısının önemli ölçüde arttığını ifade etti. Ekim, doğalgaz çalışmalarının hızla devam edeceğini ve ilçenin tamamında doğalgazın yaygınlaştırılacağını söyledi.

Başkan Ekim, sözlerini ilçe halkına yönelik duygu dolu bir teşekkürle tamamladı. İlçedeki çiftçilere yönelik destek programlarının önemine vurgu yaparak, meyve fidanı desteği gibi uygulamaların yanı sıra yöresel ürün satış pazarının kurulması ve hayvan yetiştiricilerine ot desteği sağlanması gibi projelerin devam ettiğini belirtti. Ayrıca, ramazan bayramı sonrası buzağı aşılama uygulamasının ücretsiz olarak gerçekleştirileceğini ifade etti.

Başkan Ekim, ilçeye kazandırılan ve kazandırılacak olan yatırımlar için desteklerini esirgemeyen herkese teşekkür etti. Özellikle Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, bakanlar, milletvekilleri, parti yöneticileri, Trabzon Valisi ve Büyükşehir Belediye Başkanı ile diğer kamu görevlilerine, iş insanlarına ve ilçe halkına minnettarlığını ifade ederek, şahsı ve ilçesi adına teşekkürlerini sundu.

Başkan Ekim'in konuşması, katılımcılardan büyük destek görürken, miting, coşkulu tezahüratlar eşliğinde sona erdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu