Sosyal medya hesabından videolu bir paylaşım yapan BTP Genel Başkanı Hüseyin Baş, “Bu terör belası da ne hikmet ise her zaman seçime yakın cereyan eder. Bu ülkede güven kalmadı. Polissin bir anda karakolun basılıyor, işçisin 350 metre aşağıda can veriyorsun. Vatandaşsın garda teröre yakalanıyorsun” ifadelerini kullandı.

“Bu adaletsiz düzene dur demek sizin elinizde”

Hüseyin Baş, “Türkiye'de 7 Haziran 2015 - 1 Kasım 2015 arasında hainlerin düzenlediği terör saldırılarında 466 vatandaşımız şehit oldu” bilgisinin de verildiği videoda vatandaşa “bu tabloyu değiştirmek senin elinde” diye seslendi.

BTP lideri, ‘Tercihlerimizi değiştirmeden kaderimiz değişecek sanmayın’ başlığıyla paylaştığı videoda şunları söyledi; “Bugün bu güvensiz ortamın tek sorumlusu bizi 20 senedir yöneten iktidardır. Şimdi diyorlar ki, bir 5 sene daha size bu zulmü yaşatalım. Bakın ben 30 yaşındayım, önümde kaç senem var bilmiyorum ama benim önümdeki yılları benden çalmayacaksınız. Bu gençlerin önündeki yılları onlardan çalmayacaksınız. Bu adaletsiz düzene son demek, dur demek sizin elinizde, başkasının elinde değil. Önümüzdeki ilk seçimde bunu yapmak zorundayız. Yoksa daha çok gözyaşı dökeriz, daha çok işçi kaybederiz, daha çok fakirlikler yaşarız.”

Editör: Köksal Ustaoğlu