Yıllar Öncesi Hatırlıyorum AK Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Cumur, Gerek Ramazan Bayramı Gerek Kurban Bayramı Kutlama Programlarında Protokol Mensupları İle Kurumlara Gidilirdi Başta Kurum Amirleri Ve Çalışanları Olmak Üzere Bayramları Kutlanırdı. Özellikle Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğüne Gidildiğinde Konu Emniyet Binası İdi. O günde Acilen Akçaabat İlçesine Emniyet Binası Lazım Olduğu Konuşuluyordu. Hatta Akçaabat Devlet Hastanesi Haçkalı Baba Devlet Hastanesine Taşınmış Emniyet Binası İle Hükümet Binasını Birlikte Taşınan Akçaabat Devlet Hastanesine Alalım Çok Daha İyi Olur Denilmiş İdi… Söylemler, Konuşmalar Her Zaman Olduğu Gibi Orada Kaldı.

Günler Günleri Geçti Ve Yıl 2023… Hala Akçaabat İlçemizde Bir Emniyet Müdürlüğü Binası Yok..

Yapılacak Denildi. Olan Binayı da Yıktılar… Personellerin Bir Kısmı Akçaabat Hükümet Konağında Diğer Bir Kısmıda Akçaabat Belediyesine Ait Yaylacık Mahallesi Dolgu Sahası Üzerine Yapılan Konteynırlarda Hizmet Veriyor.

O Kadar Acıdır ki Türk Polis Teşkilatının 178.Yılını Kutladığımız 2023 Yılında Akçaabat İlçe Emniyet Müdürlüğü Personelleri Bu Kutlu Teşkilatın Kutlamalarını Çürümeye Yüz Tutan Konteynırların İçerisinde Gerçekleştirdiler.

Eyyyy Akçaabatlı Siyasetçiler… Eyyy Akçaabatlı STK Temsilcileri… Ey Akçaabat’ın Önde Gelen Sözcüleri… İktidar Partisinin Milletvekilleri, Bakanları, İl İlçe Başkanları Açıkçası Ateşte Kül Bırakmayan Akçaabatlılar Neredesiniz? Nerelerdesiniz?

Her Platforma Akçaabat’ta Yaptıklarını Ve Yapacaklarınızla Övünmekten Kaçınmayan Fotoğraf Şovmenleri, Yaptıkları Yardımları Öve Öve Bitiremeyen Dernek Başkanları, Kendilerini Siyasi Gücün Üstünde Görenler, Ellerinde Formalarla Bakanları, Milletvekilleri Ziyaret Eden Akçaabat Sevdalıları Tekrar Söylüyorum Ve Soruyorum Neredesiniz Nerelerdesiniz…

130 Bin Nüfuslu Akçaabat İlçemizin Huzurunu Ve Asayışını Sağlayan İlçe Emniyet Mensupları Şuanda Çürümüş Konteynerlerin İçerisinde Zor Şartlar Altında Görev Yapmaya Devam Ediyorlar. Bilin Diye Söylüyorum..O Konteynerin Etrafında Kocaman Kocaman Fareler Cirit Atıyor. Akçaabat İlçemize Hiç mi Hiç Yakışmayan Hoş Olmayan Görüntüleri Hemen Yanı başında Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Törenine Katılan Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Ve Ak Parti Trabzon Milletvekili Mustafa Şen İle Paylaştınız Mı. Mustafa Şen’i Alıp Konteynır İçerisinde Sıkışık Ve Hoş Olmayan Ortamda Hizmet Veren Emniyet Mensupları İle Buluşturdunuz Mu?

GANİTA’DA ENGELLER KALKIYOR GANİTA’DA ENGELLER KALKIYOR

Akçaabat İlçesine Acilen Emniyet Müdürlüğü Binası mı Gerekli İdi? Yoksa Yarı Olimpik Yüzme Havuzu mu?

Bir Tarafta Beş Yıldızlı Yarı Olimpik Yüzme Havuzu Temeli Atılırken Yukarıda Farelerin İçerisinde Görev Yapan Türk Polis Teşkilatının Mensupları Sizlerin Güvenliğini Sağlıyordu. Bugünde Bu Yazımı Yazar İken Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, Akçaabat Söğütlü Mahallesine Gelip Burada İkinci Defa Açılışını Gerçekleştirecek Olduğu Camii Törenine Katılacak. Yine Polislerimiz Burada Görev Alacaklar.

Vakfıkebir, Beşikdüzü Giresun Görele İlçesine Yapılan Emniyet Müdürlüğü Binalarına Baktıkça Bir Akçaabatlı Olarak Utanıyorum.

Lütfen Ama Lütfen. Her Kim Önder Olacak İse Bir An Önce Akçaabat İlçemize Emniyet Müdürlüğü Binasını Yaptırma Başarısını Göstersin. Bu İş İktidar Partisi İlçe Başkanı Milletvekilleri Ve Bakanlarının Görevi.130 Bin Nüfuslu Akçaabat İlçemize Yakışan Ve Yakışacak Olan Emniyet Müdürlüğü Binasının Temel Atma Törenini Acilen Bekliyoruz..

Editör: Köksal Ustaoğlu