Trabzon Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu yönetimi, İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ne ziyarette bulundu. Ziyarette karşılıklı görüş alışverişinin ardından İl Kültür ve Turizm Müdürü Tamer Erdoğan’ın evsahipliğinde bir toplantı düzenlenirken program sonunda açıklamada bulunan Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı, Trabzon’daki sektörel sorunların ve fırsatların ele alındığı toplantıda çözüm yolları ve stratejik ortak planlar üzerinde görüştüklerini, İl Müdürlüğü ile tam bir anlaşma halinde bundan sonra sorunların üzerine birlikte gidilmesi noktasında yol haritası çizdiklerini bildirdi.

Bu tür toplantıların sektörel sorunların çözümü ve yeni avantaj alanlarının değerlendirilmesi anlamında son derece önemli ve değerli olduğunu belirten Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı, “Yararlı bir toplantı oldu. Kültür ve Turizm İl Müdürümüz Sayın Tamer Erdoğan ve ekibi ile birlikte kurumsal anlamda bölgesel turizm sektörünün gelişiminde daha güçlü bir işbirliği için girişimlerde bulunma kararı aldık. Bu kapsamda Yüksekokulumuz adına Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nün yüksekokul yönetimi danışma kurulunda yer alması teklifinde bulunduk. Sayın Müdürümüz de teklifimizi memnuniyetle kabul ettiler” dedi. Başfırıncı, “Üniversite danışma kurullarına iletmek üzere müdürümüz ve ekibinin sektörel konularda tavsiye niteliğinde görüş ve önerilerini aldık, almaya devam edeceğiz” diye ekledi.

İŞ DÜNYASININ SESİNİ

BİRLİKTE DUYURALIM

Toplantıda Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu Müdür Yardımcıları Doç. Dr. Dilek Çil ve Doç. Dr. Selcen Sarı Aytekin meslek yüksekokulunun il turizmi açısından stratejik konumuna dikkat çekerken, Doç. Dr. Melike Kurtaran Çelik de yüksekokulun gerek sektöre nitelikli personel yetiştirme, gerekse mevcut turizm olanaklarının iyileştirilmesi açısından katkılarını ortaya koydu. Danışma kurulu üyeliğinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Kültür ve Turizm İl Müdürü Tamer Erdoğan ise Trabzon Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu’nun destekçisi olmaya devam edeceklerini söyledi. Akademik birimlerin bölge turizmine insan kaynağı oluşturma özelliğinin yanında turizm sektörüne kalite yönünden direkt etki sağlayan bir rol taşıdığının altını çizen Erdoğan, toplantının sektörler arası işbirliği ve çözüm odaklı yaklaşım açısından değerli olduğunu vurgulayarak, oluşturulan yol haritası çerçevesinde iş dünyasının sesini daha güçlü bir şekilde duyurabilmek ve sorunları çözmek için aktif şekilde çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü’ndeki istişare ve işbirliği toplantısında; İl Müdürü Tamer Erdoğan’ın yanı sıra Şube Müdürü Mustafa Asan ve uzmanlardan Burcu Akyüz ile Rabia Uzun Cirav; Trabzon Üniversitesi Turizm ve Otelcilik Meslek Yüksekokulu adına ise Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Çiğdem Başfırıncı ile yardımcıları Doç. Dr. Dilek Çil, Doç. Dr. Selcen Sarı Aytekin ve Melike Kurtaran Çelik hazır bulundu.

Editör: Köksal Ustaoğlu