Büyük Birlik Partisi (BBP) Genel Başkan Yardımcısı Dursun Çağlayan, Trabzon’da teşkilat mensuplarıyla bir araya geldi. Trabzon İl Başkanlığı’nın düzenlediği organizasyona katılan Dursun Çağlayan, geçtiğimiz günlerde görevlendirmesi yapılan yeni il başkanı Mehmet Aydın’a hayırlı olsun dileğinde bulundu. İl ve ilçe teşkilat üyelerinin katıldığı programda konuşma yaşan BBP Trabzon İl Başkanı Mehmet Aydın, yeni görevini layıkıyla yerine getirmek için çalışacağını söyledi.

‘KENDİMİZİ CUMHUR İTTİFAKINA YAKIN HİSSEDİYORUZ’

Aydın’ın ardından söz alan BBP Genel başkan yardımcısı Dursun Çağlayan, göreve yeni atanan yeni il başkanını tebrik ederek, parti olarak 2023 seçimlerine yönelik çalışmaların hızla sürdüğünü belirtti. 2023 seçimlerinde Cumhurbaşkanı adayı olarak Recep Tayyip Erdoğan’ı desteklediklerini ifade eden Çağlayan, “Millet ittifakının göstereceği aday, bizim için çok önemli olmayacaktır. Partimiz, Cumhur ittifakının adayı olan Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın seçilmesi için elinden gelen gayreti yapıyor, yapmaya devam edecek. Türkiye’nin en az 1 dönem daha iç politika, dış politika ve sosyal politikaların mevcut iktidarın yönetiminde devam etmesini savunuyoruz. 28 Şubat örneğinde gördük, hiçbir şey almamak kaydıyla mevcut iktidarı destekledik. Bugün de hiçbir şey almadan destekliyoruz. Kıyasladığımız zaman kendimizi Cumhur ittifakına daha yakın hissediyoruz” dedi.

‘VİCDANIMIZI, MÜSLÜMANLIĞIMIZI RENCİDE EDİYOR’

Çağlayan, H.K.G. isimli çocuğun 6 yaşında evlendirildiği iddiasıyla yargıya taşınan bir soruyu, “Bize verilecek her oy, günümüzde yaşanan problem, soru, hata, kusurların düzeltilmesinde etkili olacaktır. 6 yaşında evlendirildiği iddia edilen çocuk olayının doğru olmaması için dua ederim. Bunun konuşulması bile vicdanımızı, Müslüman kimliğimizi rencide ediyor. Partimiz bu konular için idam öneriyor. Bu bile partimize oy vermek için yeterli. Bizim en değerlilerimiz, kızlarımız, kardeşlerimiz, eşlerimiz, analarımız, vatan,  milletimizi, bayrağımız, ezanımızdır. Partimiz bunlara kast eden, herhangi bir saldır gerçekleştiren, bunları taciz edenler idam edilsin diyor. Bunda netiz. Yarın seçilecek bir arkadaşımız ‘idama karşıyım, kararsızım’ diyemeyecek. Alacağımız puan ya da barajı aşmak için değil, biz bu inançlara sahip olduğumuz için bu yola düştük. Eğer TBMM’ye girebilirsek kanun teklifleri peş peşe gelecek” şeklinde yanıtladı.

‘600 MİLYON TL’Yİ PKK’YA GİTMEKTEN KURTARIRIZ’

Halkların Demokrasi Partisi’nin (HDP) seçimler için alacağı hazine yardımının durdurulmasını savunan Çağlayan, “Meclise girersek PKK’nın partisi hazineden yardım alamayacak. Eğer alırsa meclise girdiğimizde meclisi onlara dar edeceğiz. Bu seçimde 4 buçuk milyar TL hazine yardımı yapılıyor. Buradan 600 milyon TL’sini HDP alacak. Kapatma davası sonuçlanmadan bu para HDP’nin kasasına geçerse, yılsonundan sonra kapatma kararı çıksa da bu para gidecek. Genel başkanımız anayasa mahkemesine ve meclise, kapatma davası sonuçlanan kadar 600 milyon TL’ye tedbir konsun diyor. Buna olumlu cevap gelirse 600 milyon TL’yi PKK’ya gitmekten kurtarırız” ifadelerini kullandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu