Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Pazarkapı Mahallesi’nde yapılan yeni yaşam ve rekreasyon alanıyla ilgili çalışmaları yakından takip ediyor. İçerisinde Bilim Merkezi ve Planetaryum, Avrasya Pazarı ve Doğu Karadeniz’in en büyük camisinin de yükseldiği yeni yaşam alanında çalışmalar titizlikle devam ediyor. Yüklenici firma yetkilileri, içerisinde 7 adet büfe, 7 adet satış birimi, 1 adet cafe, 2 adet şoför lokali, 1 adet belediye ihtiyaç birimi, 239 araçlık otopark, Trabzon doğu-batı minibüs durakları ile yürüyüş yolları, yeşil alanların bulunduğu Pazarkapı Mahallesi Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Projesiyle ilgili Başkan Zorluoğlu’na brifing verdiler.


 

KUSURSUZ OLMASI İÇİN ÇALIŞIYORUZ
Çalışmalardan memnun kalan Başkan Zorluoğlu, eksik gördüğü veya eklenmesini istediği çalışmalarla ilgili yüklenici firma ile istişarelerde bulundu. Pazarkapı Mahallesi Altyapı ve Çevre Düzenlemesi Projesi’nin öneminin izahtan vareste olduğunu belirten Başkan Zorluoğlu, “Çok önemli bir vitrin projemiz. Amacımız işin projesine ve teknik şartlara uygun şekilde çok düzgün bir malzeme ve işçilikle yapılmasını sağlamak. Bu konuda yüklenicimizden beklentimiz büyük ve bu yönde çalıştıklarını görmek de memnuniyet verici. Bu alan çok sayıda insanımızın kullanacağı bir yer ve buranın kusursuz yapılması gerekmektedir. Biz de bu kusursuz çalışmanın sağlanması için projeyi belirli aralıklarla titizlikle takip ediyoruz. İnşallah makul bir süre içerisinde tamamlayarak halkımızın hizmetine sunacağız” ifadelerini kullandı.

ÇOCUKLARIMIZIN VE GENÇLERİMİZİN HİZMETİNE SUNACAĞIZ
Yeni yaşam alanı içerisinde yer alan Planetaryum ve Bilim Merkezi’nde de incelemelerde bulunan Başkan Zorluoğlu, çalışmaların belirtilen süreye uygun şekilde devam ettiğini açıkladı. Trabzon’da bir ilki gerçekleştirdiklerini ifade eden Başkan Zorluoğlu, “Planetaryum ve Bilim Merkezi Projemizin içerisinde bir adet gezegenevi (Planetaryum) var. Yine tasarım ve beceri atölyeleri ile çocuklarımızın,  gençlerimizin tasarımlarını yapabilecekleri 3 adet atölye olacak. Ayrıca maker atölyeleri, robotik ve kodlama atölyeleri, keşif atölyeleri, sanal küre, sanal tur merkezi, güneş saati, 3 boyutlu hatıra resim köşesi, kafe ve fuaye alanlarından müteşekkil tam anlamıyla bir Planetaryum ve Bilim Merkezi’ni şehrimize kazandıracağız. Projenin fiziki gerçekleşmesi yüzde 70’i geçmiş durumda. Projemizi kısa süre içerisinde icat çıkarmaları için gençlerimizin ve çocuklarımızın hizmetine sunacağız” dedi.


 

ACILARINI PAYLAŞTI
Başkan Zorluoğlu incelemelerinin ardından Pazarkapı Mahallesi’nde son derece modern şekilde hayata geçirdikleri yeni gasilhaneyi de ziyaret etti. Yakınlarını kaybeden hemşehrileriyle bir araya gelen Başkan Zorluoğlu, acılarını paylaşarak sabır diledi.

Editör: Köksal Ustaoğlu