Trabzon tarihinin en büyük altyapı hamlesi son sürat devam ediyor. Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, beraberindeki TISKI Genel Müdürü Ali Tekataş, daire başkanları ve muhtarlarla Bahçecik, Toklu ve Fatih mahallelerinde yapımı devam eden altyapı çalışmalarını inceledi.

TARİHİN EN BÜYÜK ALTYAPI PROJESİ

Şehir tarihinin en büyük ve kapsamlı altyapı çalışmasına imza attıklarını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, “Bu büyük çalışmayı 2020 yılı içerisinde başlatmıştık. O günden bu yana bir hayli mesafe aldık. Bu proje kapsamında şehir merkezimizde şuana kadar 300 kilometrenin üzerinde içme suyu, kanalizasyon, yağmursuyu ve beraberinde telekomünikasyon ile doğalgaz hattı imalatı gerçekleştirdik. 63 bin vatandaşımıza yeni hattan su vermeye başladık. Çalışmalarımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bugün de Bahçecik, Toklu ve Fatih mahallemizde yapılan çalışmaları yerinde inceledik” dedi.

VATANDAŞLARIMIZ MEMNUN

Çalışmaların yoğun bir şekilde devam ettiğinin altını çizen Başkan Zorluoğlu, “Bazı sokaklarımız çok dar o kısımlarda daha fazla zorluk yaşanıyor. Vatandaşlarımız yapılan çalışmalardan gayet memnun. İnşallah kısa bir sürede bu mahallelerimizde çalışmalar sona erecek. Yapılan çalışma neticesinde bozulan yollarımızın geçici kaplamalarını yapma noktasında planlamalarımızı yapıyoruz. İnşallah buralar da tamamlanınca hakikaten  uzun yıllar bu mahallelerimizin altyapı sorunu kalmayacak” diye konuştu.

ANLAYIŞLARI İÇİN TEŞEKKÜR EDİYORUZ

Başkan Zorluoğlu şöyle devam etti: “Vatandaşlarımız da sağolsunlar bu bilinçteler ve sabırla buradaki çalışmaların tamamlanmasını bekliyorlar. Elbette konforlarını biraz bozduk hem yürüme anlamında hem de araçlar anlamında sıkıntılar var ama onları da geçici çözümlerle şimdilik çözeceğiz. Çalışmaların tamamı bittikten sonra ise üst yapıyı da tamamlamış olacağız. Vatandaşlarımıza sabır ve anlayışlarından dolayı teşekkür ederim.”

Editör: Köksal Ustaoğlu