Başkan Ekim, seçim çalışmaları kapsamındaki ziyaretlerini bu sefer sadece kadınlara özel yaptı. 
Gündüz ilçe genelindeki kadınları ziyaret eden Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, akşam ise Kadınlara özel sahnelenen ‘Kader’ adlı tiyatro oyununa katıldı.

KADINLARA MÜJDELERİNİ SIRALADI

Tiyatro oyunu öncesinde hanımlarla bir süre sohbet eden Başkan Ekim, “Hayatımızın her anında, her konuda ve her zaman desteklerini gördüğümüz, Varlıklarıyla onurlandığımız, bizi eğiten, yetiştiren, Bizi biz yapma yolunda yüreklerindeki sevgi ve şefkati karşılıksız veren tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar gününü kutluyorum.  Sizler toplumumuzun baş tacısınız.

Kadın; bizim anamız, eşimiz, kardeşimiz. Her başarılı bir erkeğin arkasında ve yanında kadın olduğunu biliyoruz. Sizler bizim en kıymetlilerimizsiniz. Bizler de en kıymetlilerimiz olan sizler için şehrimizde sizleri memnun edecek işler yapmaya gayret ediyoruz. Ortamahallemizde şehrimize kazandırdığımız müzemiz sizler için ücretsizdi. Topluma yöne veren kadınlarımızın, daha çok üretmesi için, ekonomik özgürlük kazanmalarına destek olmak için Hanımlar Kültür Evimizde hanım kardeşlerimizin zanaat öğrenmesine katkıda bulunuyoruz. Mutlu kadınlar demek; mutlu bir toplum ve mutlu bir gelecek nesil demektir. Bu bilinç ve farkındalıkla gerek Spor Eğitim Merkezimizde gerekse Gençlik Merkezimizde hanım kardeşlerimiz için spor programları düzenliyoruz. Buralarda hem hanım kardeşlerimiz dilediklerince spor yapabiliyorlar hem de kız çocuklarımız birbirinden farklı spor branşlarını deneyimleme ve dilerse istediği alanda uzmanlaşma imkanı buluyor.

Kadın çalışan istihdamına önem veriyoruz. Kadınlarımızı çalışma hayatında destekliyoruz.

Yine AKÇAHSAT adı altında kurmuş olduğumuz tesisimizde ilerleyen zamanlarda Rabbimin izniyle Akçaabat’ımızdaki kadın istihdamına katkıda bulunacağız.Temel belediyecilik hizmetlerinden fırsat buldukça ilçemizdeki hanım efendilerle ir araya geliyor; birlikte hasbihal ediyoruz. Bu hasbihallerimizde hanım efendiler benden en çok kadınlara özel, rahat edebilecekleri bir plaj istiyorlardı.

Sizlerin isteği başım üstüne dedim ve yeni dönemde sizler için şehrimize bir Kadınlar Plajı kazandıracağız. Yine ilçemizdeki hanım kardeşlerimizin her alanda kendilerini geliştirmelerine destek olacak, sosyalleşmelerine katkıda bulunacak, içerisinde çocuklar içinde oyun alanı olan bir ‘Aile Destekleme Merkezi’ kuracağız.
Ayrıca şehrimize içerisinde plajı olan, yürüyüş yolları, dinlenme alanları, oyun ve piknik alanları olan bir Millet Bahçesi daha kazandıracağız. Sosyalleşme alanlarını arttırmış olacağız. Böylece bu güzel günde, yeni dönemde sizler için yapacaklarımızın bir kısmının müjdesini de vermiş olalım.Bir gün değil her gün kadınlar günüdür; her gün kadınların günüdür. Sizlerin nezdinde başta sizler, Akçaabatlı kadınlarımız, anneciğim, değerli eşim olmak üzere tüm kadınların 8 mart dünya kadınlar gününü tekraren en kalbi duygularımla kutluyorum.” Dedi:

Korfez Logo Page 0001

Editör: Köksal Ustaoğlu