Başkan Ekim, İstiklal Marşı’nın bir diriliş destanını anlattığını dile getirerek Milli şairimiz Mehmet Akif Ersoy’a Allah’tan rahmet diledi. 

TRABZON’DA EĞİTİM İŞ SENDİKASI ÖĞRETMENE SIKILAN KURŞUNLARI SİYAH GİYİNEREK PROTESTO ETTİLER TRABZON’DA EĞİTİM İŞ SENDİKASI ÖĞRETMENE SIKILAN KURŞUNLARI SİYAH GİYİNEREK PROTESTO ETTİLER

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, kurtuluş savaşı ruhunun İstiklal Marşı ile adeta vücut bulduğunu dile getirerek mesajında şunları söyledi; “Milli egemenliği ve bağımsızlığı için yüzyıllar boyunca mücadele eden ve hiçbir ulusa boyun eğmeyen Türk Milleti, Kurtuluş Savaşı’nda büyük zaferlere imza atarak, Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün izinde bugünkü Türkiye Cumhuriyeti’nin temellerini atmıştır. Türk milletinin Kurtuluş Savaşı’nda gösterdiği kahramanlığa yakından tanıklık eden ve bu kutlu zaferi İstiklal Marşı’na nakşeden Mehmet Akif Ersoy; her eseriyle vatanını en iyi şekilde anlatan ve yeri doldurulamayan bir kalem olarak adını tarihimize altın harflerle yazdırmıştır. İstiklal Marşımızın her dizesi; bugünün gençlerine bu vatanın hangi mücadelelerle kazanıldığını ve milli değerlerimizin vazgeçilmezliğini anlatmaktadır. Mehmet Akif Ersoy’un kaleminden milli destanımıza dönüşen İstiklal Marşı, yazıldığı yıldan bugüne dizelerindeki kadim gücü yeni nesle aktaran, Türkiye Cumhuriyeti’nin kahramanlık öyküsüdür. Başta Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere bu vatan uğruna canını veren tüm şehitlerimizi ve Milli Şairimiz Mehmet Akif Ersoy’u saygı, minnet ve rahmetle anıyorum.” dedi.

B8A39151 Edce 40Dd B216 0D313C378E45

Editör: Köksal Ustaoğlu