Erol Günaydın Sanat Merkezinde Akçaabat Belediyesi çatısı altında açılan spor kurslarına katılan sporcularla ve aileleriyle sohbet eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, ilçede yapılan spor yatırımlarından bahsetti. Başkan Ekim,  sözlerine sporcularla ve sporseverlerle bir arada olmaktan ve sohbet etmekten mutluluk duyduğunu dile getirerek başladı.

Konuşmasında, Akçaabat’ın sporun kalbi olduğunu vurgulayan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Akçaabatlı çocukların ve gençlerin donanımlı bireyler olarak yetişmesine katkı sağlamak için tüm gücüyle çalıştığını belirtti. Başkan Ekim, “Yediden yetmişe hemşehrilerimizin spor tutkusu bize, şehrimize spor yatırımlarını hızla kazandırmak konusunda azim ve güç veriyor. Çocuklarımızın dilediği gibi spor yapabilmesini yeteneklerini fark edebilmesini sağlayacak adımlar atıyoruz. Bu kapsamda Belediyemiz bünyesinde birçok farklı branşta spor kursu açıyoruz. Spor kurslarımız alanında uzman eğitmenler tarafından veriliyor. Yediden yetmişe spor yapmak isteyen, spor yapmaya gönlü olan herkes kurslarımıza katılabiliyor. Hemen hemen her spor branşıyla evlatlarımızın tanışmasını ve bu vesileyle yeteneğini fark etmesini sağlıyor; ortaya çıkarmasında ve ilgisi olan dalda ilerlemesine hem destek oluyoruz hem de katkı sağlıyoruz. Gençlerimizi daha çok spor branşıyla tanıştırmak ve spor yapmalarına daha çok olanak sunmak için Spor Eğitim Merkezimizi açtık. Akçaabat’ımızın mahallelerinde uygun bulunan alanlara yaşam alanları ve butik spor sahaları yaptık. Gençlerimiz bu sahalarda oynuyor, spor yapıyorlar. Yaylacık Sahilinde içerisinde gençlik merkezi, kapalı spor salonu ve yarı olimpik yüzme havuzu olan bir proje hazırladık. Bu projemizin de Yarı Olimpik Kapalı Yüzme Havuzu kısmının temelini attık. İnşaatı hızla devam ediyor. Türk Futboluna yön veren bireyler Akçaabat’tan yetişsin istedik. Bu arzu ile çalışmalarımız başlattık ve Hayırsever iş insanımız Vakıfbank Genel Müdürü Abdi Serdar Üstünsalih’in aracılığı ile Erdemoğlu Holding Yönetim Kurulu Başkanı İbrahim Erdemoğlu’nun destekleriyle Akçaabat’ımıza bir Spor Lisesi kazandırdık.” Dedi.

Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, konuşmasının ardından Akçaabat’ta yapılan kültür sanat yatırımlarından ve hizmetlerinden de bahsetti.

BÜYÜKŞEHİR SPORCULARI BAŞARIYA DOYMUYOR BÜYÜKŞEHİR SPORCULARI BAŞARIYA DOYMUYOR

Program, sporcuların, sporseverlerin ve ailelerin istek ve önerilerini dile getirmesiyle devam etti.

Akçaabat Belediyesi bünyesinde faaliyet gösteren sporcuların ve ailelerinin yer aldığı sohbet programı günün anısına hatıra fotoğrafının çekilmesiyle sona erdi.

Editör: Köksal Ustaoğlu