Geleneksel devir teslim töreniyle başlayan bayram etkinliklerinde, Yıldızlı TOKİ İlk ve Ortaokulu öğrencileri, Akçaabat Belediye Başkanlığı koltuğuna oturarak unutulmaz bir deneyim yaşadılar.

BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI BAŞKAN EKİM’DEN 19 MAYIS MESAJI

Başkan Osman Nuri Ekim'in ev sahipliğinde belediye başkanlık makamında gerçekleşen etkinlikte, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Usta, Yıldızlı TOKİ İlk ve Ortaokulu Müdürü Ergin Ocak ile sınıf öğretmeni Hatice Öztürk de yer aldı.  Başkanlık koltuğuna ilk olarak 4. Sınıf öğrencisi Erva Gül Durdu oturdu. Başkan Erva Gül Durdu, başkanlık makamında gerçekleştirdiği konuşmada, Akçaabat'ta çocukların sanat faaliyetlerini desteklemek ve güvenli oyun alanları oluşturmak için önemli projelerini paylaştı. Başkanlık koltuğunda bulunmanın mutluluğunu dile getiren Durdu, çocuklara 23 Nisan'ın özel anlamını vurgulayarak, Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarına minnetlerini sundu. Başkanlık koltuğunda bulunan öğrenciler, ilk talimatlarını da verdiler. Erva Gül Durdu, Park ve Bahçeler ile Temizlik işleri müdürlüğüne talimatlarını ileterek, çocukların yaşam alanlarının daha güvenli ve temiz olması için adımlar attı. Ardından koltuğa geçen Taha Sarali ise Spor İşleri Müdürlüğü'ne talimatlarını ileterek, okullarındaki spor salonlarının donanımının artırılmasını talep etti.

Başkan Osman Nuri Ekim, öğrencilere yakından ilgi göstererek, verdikleri talimatların takipçisi olacaklarını belirtti ve çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutladı. Öğrencilere kitap hediye ederek teşekkürlerini ileten Başkan Ekim, "23 Nisan Ulusal Egemenlik Bayramı'nın önemine vurgu yaparak, "Geleceğin teminatı olan çocuklarımızın her zaman destekçisi olacağız. Bugün temsili olarak devrettiğimiz makamlarımızı yarın gerçek manasıyla yine çocuklarımıza devredeceğiz. Milli ve manevi duygularına bağlı üreten, sorgulayan ve araştıran nesiller yetiştirebilmek için elimizden gelen desteği çocuklarımıza ve gençlerimize vereceğiz. Bu vesileyle tüm çocukların 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı bir kez daha kutluyorum" dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu