ŞEHRİN HER NOKTASINDA OLACAĞIM ŞEHRİN HER NOKTASINDA OLACAĞIM

Akçaabat Hakkı Altıntaş Ortaokulu ve Mecit Pirhasoğlu İlkokulunda düzenlenen karne törenine Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar ve Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim’in yanı sıra Akçaabat İlçe Milli Eğitim müdürü Mehmet Usta, Kızılay Akçaabat Şube Müdürü Saadettin Balcı, mahalle muhtarları, veliler, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Sınıflarla girerek öğrencilere tek tek karnelerini takdim eden Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, duygu ve düşüncelerini şu ifadelerle dile getirdi; “Tüm yurtta olduğu gibi Akçaabat’taki öğrenciler karnelerini alıyor. Öğrencilerimiz, onların aileleri ve öğretmenleri büyük bir özveri ve titizlikle sürdürdükleri bir eğitim dönemini tamamladılar. Emeklerinin göstergeleri olan karnelerini alan yavrularımızı kutluyor; onların ailelerini ve öğretmemelerini tebrik ediyorum. Sevgili yavrularımız;  Okullarda edindiğiniz bilgi ve tecrübeler, sizlerin gelecekte emin adımlarla yürümenizi sağlayacaktır. Bu süreçte elde ettiğiniz her kazanım, sizlerin bilgili, meraklı, ahlaklı bireyler olmanıza katkıda bulunacaktır. Yaz tatilinde doyasıya eğlenin. Ailenizle birlikte Akçaabat’ın güzelliklerini keşfedin. Spor yapın, arkadaşlarınızla yürüyüş yapın. Bol bol kitap okumayı da ihmal etmeyin. Sizlerin rahatça kitap okuyabilmeniz ve verimli vakit geçirebilmeniz için Akçaabat Halk Kütüphanemizi 7 gün boyunca 09:00 ile 22:00 saatleri arasında açık hale getirdik. Halk Kütüphanemizde yediden yetmişe her yaş grubu için birçok kitap mevcut. Bunun yanında Millet Bahçemizde de bir kütüphanemiz var. Ayrıca Söğütlü Mahallemizde inşaatı hızla devam eden Kültür Merkezimizde de yine sizler için tüm hemşerilerimiz için bir kütüphane yapıyoruz. Buralardan sadece tatil döneminde değil yılın her zamanında dilediğinizde faydalanabilirsiniz. Hepinize sağlıklı, mutlu ve huzurlu tatiller diliyorum. Saygıdeğer öğretmenlerimiz; Geleceğimizin teminatı çocuklarımız, sizlerin sayesinde yeşeriyor, büyüyüp bir orman haline geliyor. Attığınız bu bilgi tohumları ülkemizin kaderini belirliyor. Öğrencilerimizi yarınlara hazırlarken göstermiş olduğunuz bu özveri paha biçilemez. Sizlerin hakkı hiçbir zaman ödenmez. Kıymetli velilerimiz;  Evlatlarımız yorucu bir eğitim öğretim yılının ardından karnelerini aldılar. Tatilden iyi bir planlama ile faydalanmaları sizlerin elinde. Çocuklarımızın dünyasına girip onları daha iyi anlamak biz velilerin görevleri arasındadır. Bu nedenle evlatlarımızın hayallerini gerçekleştireceği, onları daha mutlu olacağı faaliyetlerde meşgul olmalarını sağlamalıyız.  Bu duygu ve düşüncelerle ülkemizi yarınlara taşıyacak olan öğrencilerimizi ve onları hayata hazırlayan kıymetli öğretmenlerimizi ve ailelerini tebrik ediyor, mutlu ve huzurlu bir yaz tatili geçirmelerini diliyorum.”

Gençlerin ve çocukların ülkenin geleceği olduğunu vurgulayan Akçaabat Kaymakamı Yusuf Cankatar ise “Geleceğimizi daha parlak hale getirebilmek için gençlerimizin güzel eğitim almaları gerekiyor. Biz de bu konuda elimizden gelen desteği sağlıyoruz. Bugün öğrencilerimiz karne heyecanı yaşıyor. Tüm öğrencilerimizi tebrik ediyorum. Şimdi tatilde hem ders çalışıp hem de dinlenerek önümüzdeki eğitim-öğretim yılına başarılı bir şekilde hazırlanacaklar. Öğrencilerimize en büyük desteği veren öğretmenlerimize de çok teşekkür ediyorum. Kıymetli öğrenciler; Bir dönemi çalışarak geçirdiniz, yoruldunuz ve iyi bir tatili hak ettiniz. Hem dinlenin hem de yeni döneme iyi bir şekilde hazırlanın. Bol bol kitap okuyun.” şeklinde konuştu.

Editör: Köksal Ustaoğlu