8 Ağustos Salı günü Akçaabat'ta yayın hayatını sürdüren Akçaabatın Sesi İnternet TV'nin "Akçaabat'ı Konuşuyoruz" adlı proğramında Köksal Ustaoğlu'nun canlı yayın konuğu oldum. Akçaabat'ın sorunları ile ilgili bir çok konuya değindikten sonra konu Akçaabat Turizmine özellikle de Hıdırnebi Yaylasındaki giderilemeyen eksikleri dile getirince Akçaabat Belediye Başkanı Sayın Osman Nuri Ekim'in seçim öncesi vatandaşa yapmış olduğu vaatlerini hatırlatarak,bu vaatlerin neden halâ Akçaabat turizmine kazandırılmadığını, vatandaştan oy isterken verdiğiniz sözleri neden tutmadığını, eğer bu vaatlerden bir tanesini dahi yapmışsa bende ondan özür dileyeceğimi söyledim. Yani konu tamamen Akçaabat Turizmi ile ilgili bir konudur.

Sayın Osman Nuri Ekim'in vaatleri neydi derseniz.

1. Hıdırnebi Yaylası Turizm Projesi.

2. Seyir Terası Projesi

3. Göl Evleri Projesi

4. Ziyaret Kayası Projesi

5. Kış Sporları Projesi

6. Teleferik Projesi

7. 360 Derece Restaurant Projesi

8. Sera Gölü Vadisi Projesi

Bende bu projelerin hiç birinin yapılmadığını "Eger bunlardan bir tanesi dahi yapılmış ve bitmiş ise bende kendisinden özür dileyeceğim" diyerek halka verdiği sözleri neden tutmadığını dile getirdim. Bundan daha doğal ne olabilir ki?

Oysa ki ben Sayın Başkandan bu konuyla ilgili bir açıklama beklerken Akçaabat Ajans haber sitesi "Belli ki konudan habersiz bir yerlerden talimatlı olarak alelacele "Bak özür dileyecek mi, yoksa!" başlıklı bir haber yapmış. Haberde Osman Nuri Ekim'in sosyal medya hesabından alıntı yaparak yapılan çalışmaları yazmış.

Şimdi buradan kendisini haberci sanan arkadaşa soruyorum.

1. Benim muhatabım Sayın başkan Osman Nuri Ekim'dir. Senin bu yaptığın habercilik ise haber yapmadan önce konuya kesin bilgilerle hakim olmalısın.

2. Belli ki konudan habersizsin ve birilerinin ağzıyla bu haberi yapmış isen sen "Haberci değil,birilerinin taşeronusun"

3. Eğer birilerinin "Basın Danışmanı" isen dürüst ol, o kalemi bırak.

Bu Akçaabat sizin gibilerin yüzünden bugün bu halde.

Yapılan haberde Sayın Başkanın vaat ettiği projelerle "Söz verdik,yapıyoruz" dediği projeleri görsellerde paylaşıyorum. Bunlar başkanın vaatleri değil sayın haberci. Bunlar her belediye başkanının yapmasi gereken olağan işler. Bunları biten projeler diye yazacağınıza,

1.Kesintisiz Bisiklet ve Yürüyüş Yolu Projesi ne oldu onu sorgulayın.

2. Kadınlar Pazarındaki Katlı Otopark Projesi 3. yılında halâ yarısı tamamlanamadı onu yazın.

3. Çevre Yolu neden başlamıyor onu sorun.

4. Akçaabat Kent Müzesi Projesi ödenek geldi mi?Gelmiş ise neden başlamıyor onu sorun. Eğer bunların hiçbirini sormayacaksanız bari dürüst olun,doğru haber yapın.

Söylenecek çok şeyler var ama şimdilik bu kadar. Üstelik vatandaş sizin bu paylaşımınıza gereken cevabı yorumlarda vermiştir.

Konuyu siz değerli halkımızın takdirine bırakıyorum.

Editör: Köksal Ustaoğlu