Bu yıl 28’incisi düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda her sene olduğu gibi ASCENDUM Makina rüzgarı esti. Mermer ocaklarında fark yaratan Volvo EC480E paletli ekskavatör, Volvo L220H lastikli yükleyici ve Metso Lokotrack® LT1213™ primer darbeli kırıcı ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sunan ASCENDUM Makina, önceliğin her zaman sürdürülebilirlik ve saha verimliliği olduğunu herkese gösterdi.

Dünyanın en büyük mermer ve doğal taş fuarlarından biri olarak gösterilen ve bu yıl 28’incisi düzenlenen Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı, 26-29 Nisan 2023 tarihleri arasında Türkiye’nin en büyük fuar alanlarından biri olan fuarizmir’de gerçekleştirildi. Bu yıl rekor ziyaretçiye ulaşarak 150 bin metrekareyi aşan sergi alanında, 1000’den fazla katılımcıyla gerçekleşen fuarda sektörün önde gelen firması ASCENDUM Makina’nın standı ilgi odağı oldu.

“Mermerin Lideri” konseptiyle ses getiren ürünlerini tanıtan ASCENDUM Makina, mermer sektörünün ilk tercihlerinden olan Volvo EC480E paletli ekskavatör, Volvo L220H lastikli yükleyici ve Metso Lokotrack® LT1213™ primer darbeli kırıcı ürünlerini ziyaretçilerin beğenisine sundu.

Daha etkili, daha verimli ve daha akıllı

Mermerin Lideri Volvo İş Makinaları’nın Türkiye distribütörü olan ASCENDUM Makina, Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda adeta gövde gösterisinde bulundu. Yakıt tüketimini azaltmak ve üretkenliği artırmak için tasarlanan verimli ve güçlü bir üretim makinası olan Volvo EC480E paletli ekskavatör, fuarda en çok dikkat çeken makinaların başında geldi. En yeni teknolojilerle donatılan Volvo EC480E paletli ekskavatör aynı zamanda Volvo'nun benzersiz ECO modu ve yeni elektro-hidrolik kontrol sistemi gibi ileri teknolojik özelliklere sahip.

Fuarın bir diğer gözde makinası yakıt verimliliğinde devrim yaratan Volvo L220H lastikli yükleyici, güçlü Volvo motor, ikinci nesil OptiShift ve yeni nesil hidrolik sistem özellikleri sayesinde sektörün yıldız ürünlerinden biri. Aynı zamanda yüzde 15 yakıt verimliliği kazandıran Volvo L220H’nin yeni şanzıman ve aktarma organları ile verimliliği yüzde 10 kadar artırması da en çok tercih edilme sebebi.

Fuar süresince ASCENDUM Makina standında ziyaretçilerin beğenisine sunulan ve mermer sektöründe yarattığı etkiyle tüm zorlukların üstesinden gelen Metso Lokotrack® LT1213™ primer darbeli kırıcı da fuarın ilgi çeken makinaları arasındaydı. Uygulamalarda mobilite, yüksek kapasite ve esnekliği bir araya getiren tam donanımlı bir mobil darbeli kırıcı olan Metso Lokotrack® LT1213™, bir son teknoloji ürünü olarak nitelendiriliyor. Yeni radyal yan konveyör, uzun ana konveyör üzerinde hidrolik kilit sistemi ve besleme bunkeri duvarları ise LT1213™’te kullanılan inovasyonlardan bazıları.

Verimlilik, güvenlik ve çevre her zaman öncelikli

Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda gördükleri ilgiden oldukça memnun olduklarını söyleyen ASCENDUM Makina Türkiye Pazarlama Müdürü Serhan Özkan, katılımın yüksek olduğunu belirtti: “Global ölçekte Türkiye’nin mermer sektöründeki yeri düşünüldüğünde Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nın önemi bir kat daha artıyor. Bu anlamda Mermerin Lideri olarak ASCENDUM Makina standına ilginin yüksek olması bizleri çok mutlu etti. ‘’

Volvo’nun tasarımlarında önceliğin her zaman verimlilik, güvenlik ve çevreye olan etki olduğunu vurgulayan Özkan, firmanın bütün teknolojik yatırımlarında bu üç konunun dikkate alındığını söyledi: “Yeni seri makinaların en önemli özelliği güvenlik ve çevreye olan etkinin en aza indirilmesi. Hem globalde hem de yerelde yapılan bütün yatırımlar sürdürülebilirlik üzerine. Bunun yanında bizler de saha verimliliğini en üst seviyede tutmak için çalışıyoruz. Volvo’nun temel değerlerine bakıldığında da sürdürülebilirlik ve saha verimliliği her zaman ön planda.”

Fuarın ilgi odağı ASCENDUM Makina

Mermer ve doğaltaş sektörünün Türkiye için önemi, ekonomiye katkısı ve Volvo’nun sektördeki varlığı 2023 Marble İzmir Uluslararası Doğaltaş ve Teknolojileri Fuarı’nda daha fazla hissedildi. Yüksek güvenlikli, güçlü ve üstün performansıyla öne çıkan Volvo iş makinaları ASCENDUM öncülüğünde fuarın en çok dikkat çeken ürünleri oldu. İş ortaklarının ASCENDUM Makina’ya olan güveni ziyaretçiler arasında ilgi odağı olmasını da beraberinde getirdi. ASCENDUM Makina güvencesiyle sergilenen ve rakiplerine oranla daha uzun çalışma saatleri, yüksek performans ve yakıt ekonomisi sunan Volvo iş makinalarının gelecekte de sektöre damga vurması bekleniyor.

Editör: Köksal Ustaoğlu