BAŞKAN GENÇ: DURSUN ALİ İNAN DOĞDUĞU TOPRAKLARA VEFASINI GÖSTERDİ BAŞKAN GENÇ: DURSUN ALİ İNAN DOĞDUĞU TOPRAKLARA VEFASINI GÖSTERDİ

25-28 Nisan 2024 tarihleri arasında Ankara Altındağ Başkent Millet Bahçesi’nde yapılacak olan Trabzon tanıtım Günlerinin açılışı, yoğun katılımla gerçekleştirildi.

Ankara Trabzon Tanıtım Günlerinin açılış programına Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Abdulkadir Uraloğlu, Trabzon Valisi Aziz Yıldırım, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Trabzon Milletvekili Mustafa Şen, AK Parti Trabzon Milletvekilleri Adil Karaismailoğlu, Yılmaz Büyükaydın, Vehbi Koç, Cumhuriyet Halk Partisi Trabzon Milletvekili Sibel Suiçmez, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç, Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, Ankara bürokrasisi, siyasi partilerin temsilcileri, Trabzon'daki İlçe Belediye Başkanları ve kaymakamlar ile birçok vatandaş katıldı.

AKÇAABAT BAŞKENTTE TANITILACAK

Trabzon’un, Akçaabat’ın ve diğer ilçelerin yöresel lezzetlerinin, kültürünün ve folklorunun tanıtıldığı Ankara Trabzon Günleri’ne katılan Akçaabat Belediyesi, etkinlik alanında kurduğu stantla ve yöresel horonuyla dikkatleri üzerine çekiyor.

Memleket hasreti çekenlerin özlemini gideren ya da Akçaabat’ı tanımak isteyenlere şehri her yönüyle tanıtan Akçaabat Belediyesi, tüm misafirlerini şehre özgü stantta ağırlıyor.

Ankara Trabzon Tanıtım Günlerinin açılışına katılan Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Akçaabat; kültür, sanat ve turizm şehridir. Şehrimizi ileri noktalara taşımaya gayret ediyoruz. Akçaabat'ın adını markalaştırmak ve ülke genelinde bilinirliğini arttırmak için çeşitli illerde düzenlenen tanıtım organizasyonlarını çok önemsiyoruz. Akçaabat'ı horonuyla, davuluyla, zurnasıyla, kemençesiyle, un helvasıyla, sıcakkanlı ve samimi misafirperverliğiyle gittiğimiz her yere taşıyoruz. Memleket sevdalılarının memleket hasretlerini bir nebze olsun gidermeye çalışıyor; Akçaabat’ımızı tanımak isteyenlere şehrimizi tanıtıyoruz. Tanıtım organizasyonları şehrimizin turizmi açısından da oldukça faydalı oluyor. Standımızda Akçaabat'ı, Trabzon'u tanıtıyor ve birçok yerli turisti şehrimize çekiyoruz. Biz, belediye olarak hizmet aşkıyla çalışıyor; insan odaklı hizmet üretiyoruz. Belediyecilik sadece şehri imar etmek değildir. Belediyecilik aynı zamanda kentin kültürel hayatını canlı tutmak ve yenilikleri yakından takip ederek şehre uyarlamaktır. Hizmet aşkıyla çıktığımız bu yolda gönül belediyeciliğini benimseyerek vatandaşlarımızla, hemşehrilerimizle, memleket sevdalılarımızla gittiğimiz her yerde samimi sohbetler ediyor; onları dinliyor ve onlarla gönül bağı kuruyoruz. Bizler, şehrimizi imar etmekle, sosyal ve kültürel hayatını canlı tutmakla, şehrimize yenilikler kazandırmakla, vatandaşlarımızın gönüllerini kazanmakla yükümlüyüz. Bunu en iyi şekilde başarmak için elimizden gelen gayreti göstermekte çekimser davranmıyoruz. Şehrimizi her yönüyle tanıtmaya çalışıyoruz. Herkesi Akçaabat'ı görmeye, Akçaabat'ın her köşesini gezmeye ve tanımaya davet ediyorum. Trabzon Dernekler Federasyonu tarafından hazırlanan bu organizasyonda emeği geçen herkese yürekten teşekkür ediyorum. Standımız 28 Nisan 2024’e kadar açıktır. Herkesi bekleriz.” Dedi.

Editör: Köksal Ustaoğlu