Suiçmez burada yaptığı konuşmada

“Gerçekten çok büyük çalışmalar yaptınız. Gurur duyuyorum. Bu işler bu bölğede hiçte kolay değil. Hem kendi aranızda bu işi yapıyorsunuz, üretiyorsunuz istihdamı arttırıyorsunuz ve bunu yaparken de bölgeniz de bu hizmeti veriyorsunuz. gelişiminiz yine bu bölgede yapıyorsunuz.

İYİ PARTİLİ AYDIN: 12 MİLYONUN ÜZERİNDE POTANSİYEL YENİ OY VAR. BUNLARI LEHİMİZE ÇEVİRİP KAZANACAĞIZ İYİ PARTİLİ AYDIN: 12 MİLYONUN ÜZERİNDE POTANSİYEL YENİ OY VAR. BUNLARI LEHİMİZE ÇEVİRİP KAZANACAĞIZ

Bu işi farklı bölgelere giderek çok daha ucuza mal edecekken bu bölge için var gücünüzle çalışıyorsunuz. Gerçekten sizinle gurur duyuyoruz. Bizim de zaten ana konularımızdan biri millet ittifakı olarak istihdamı arttırmak. Bunun içinde üretim şart. O yüzden sanayicinin önünü açacak projeleri ortaya koyacağız.

Bu yapıldığı zaman gerçekten tüm sanayici cesur bir şekilde yatırımlarına hız verecek. Eminim çok farklı alanlarda, farklı istihdamı arttıracak projeleri de yapacak. Yeni fabrikaları da açacaksınız bölgenin en çok istihdam yaratan sektörünün başındasınız, o yüzden de ayrıva teşekkür ediyorum.

Kadın çalıştırma açısından da oldukca fazla çalışanınız var gerçekten kutluyorum. Yatırımcıya güven veremezsek, ekonomik gelişme olanaksız hale gelir. Bugün bir şey söylenince yarın değişmeyeceğinden emin olamayan insan yatırım yapamaz” dedi.

GÜVEN BİR İHTİYAÇTIR

Bir ülkenin hukuk sistemi ne ise sanayi ve ticaretinin de buna endeksli olacağını belirten Av. Sibel Suiçmez, “Adalet olgusu ile ekonomi arasında çok bağlantı yokmuş zannedilse de gerçekten iş insanlarının en çok önem verdiği ve ilk sırada baktığı bir alan olduğunu biliyoruz.

Biz bağımsız yargıyı yeniden inşa edemezsek, insanlara güven veremezsek ülke ekonomisi yol alamaz. Ekonomi için de hukuki güvenirlilik önemlidir. Bugün bir şey söylenince yarın değişmeyeceğinden emin olamayan insan yatırım yapamaz.

Bir ülkenin geleceği bu şekilde ancak heba olur. Sizin de hak, hukuk adalet duygusu içerisinde beklentileriniz var. Ekonomistin içerisinde olduğu kısım bizi de çok ilgilendiriyor. Hukuk güvenliği, günlük değil belirli bir hukuki yapının oluşturuması şart. Nitekim güven çok büyük bir ihtiyaçtır” diye konuştu.

“İnsanların yatırım yaparken yasaların günlük değişmeyeceğinden emin olma hakkı var” ifadesini kullanan Suiçmez “iş adamının yapacağı yatırımların başına ne geleceğini bilmesi gerekiyor.

Bizim Millet İttifakı içerisindeki seçim bildirilerinde de çok önemli bir kısmı hak, hukuk adalet dediğimiz hukuk güvenliği, demokrasi. Çünkü hukuk devleti anlayışı çok büyük önem teşkil ediyor. Bunu da iktidara geldiğimizde en baş sıraya yerleştireceğimizden emin olmanızı istiyoruz.” dedi.

Suiçmez ile Akgün daha sonra ilcede köy ve mahalle ziyaretleri gercekleştirerek esnaf ve vatandaşlar ile bir araya geldiler.