“AKSA ELEKTRİK NE İŞ YAPAR? NE İŞ YAPMAZ?

CHP Trabzon Milletvekili Av. Sibel Suiçmez, Meclis Genel Kurulu'nda, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanlığı’nın bütçe görüşmelerinde yaptığı konuşmada, elektrik dağıtımının özelleştirilmesi sonucunda ortaya çıkan sorunlara dikkat çekti. Suiçmez, Trabzon Ortahisar ilçesinin Karakaya, Çukurçayır, Uğurlu ve Aktoprak mahallelerinde yaşanan 1 haftalık elektrik kesintilerini meclis gündemine taşıdı.

Sürmene ilçesinde rüzgâr nedeniyle yüksek gerilim hattında çıkan kıvılcımların aynı bölgede 2 kez orman yangınına sebep olduğuna vurgu yapan Suiçmez, bu durumun ciddi bir şekilde incelenip tetkik edilmesi gerektiğini belirtti.

Aksa Elektrik'in Trabzon'da yeterli hizmet vermediği, işletmelere hukuka aykırı ve tutanaksız yüksek cezalar kestiğini ifade eden Suiçmez, "Soralım! Trabzon’da Aksa Elektrik ne iş yapmaz? Yatırım yapmaz, trafo kurmaz, bakım yapmaz, hizmet yapmaz! Peki Aksa ne iş yapar? Elektrik keser, ceza keser, vatandaşın cebindeki parayı almak için çalışır!" ifadelerini kullandı.

MEYDANDA NE DEDİYSEK YERİNE GETİRECEĞİZ MEYDANDA NE DEDİYSEK YERİNE GETİRECEĞİZ

Suiçmez, elektrik şirketlerinin denetimlerinin düzenli bir şekilde bağımsız kuruluşlara yaptırılıp yaptırılmadığını sorarak, halkın yaşadığı mağduriyetlerin göz ardı edilmemesi uyarısında bulundu.

Editör: Köksal Ustaoğlu