ATATÜRK’E YENİLDİNİZ !!!

ŞAMPİYONLARDAN ÇAĞRI VAR ŞAMPİYONLARDAN ÇAĞRI VAR

Trabzon Akçaabat’ta yapılan 10 Kasım töreninde saat  09.05'i beklemeye başladıkları andan itibaren tören alanında yer alan ses sistemine bağlı olan bilgisayardan canlı olarak TRT habere bağlanılarak buradaki tören dinlettirildi!  Akçaabat Atatürk Parkı'nda gerçekleştirilen, Türkiye Cumhuriyeti’nin Kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk 'ün ölümünün 85.yılı resmi anma programının dışına çıkılarak açıkça siyasi propaganda yapılmıştır. Atatürk'ün manevi şahsiyetini gölgede bırakılmak istenildiği apaçık ortadadır. Bu uygulamayı yaptıranları biliyoruz. Bu beyhude çabalarınız Atatürk'ü tarihten silmeye yetmeyecektir, 85 yıl sonra bile onu unutturamadınız, 10 Kasım'da tüm ülkede milyonlar Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’e  coşkuyla sahip çıktı , yıkmaya çalıştığınız Cumhuriyeti bu ülkenin Atatürk devrimcileri olarak eşitlik ve özgürlük değerleriyle taçlandırıp daha ileriye taşıyacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Atatürk, düşünceleri, başarıları, eserleri, ilke ve devrimleriyle yaşadığı çağı aşan ve her dönemde güncelliğini koruyan büyük bir liderdir. Engin ileri görüşlülüğü, barış yanlısı tutumu, insani değerlere verdiği önem, düşüncelerindeki evrensel boyut, Atatürk'ü dünyanın en büyük liderlerinden biri yapmıştır. O’nun, ülkemizin kurtuluşu ve çağdaşlaşmasında oynadığı rol, tarihin akışına yön verecek büyüklüktedir. Atatürk, yalnız bir asker, ileri görüşlü bir devlet adamı değil, aynı zamanda büyük bir devrimci ve düşünce adamıdır. O büyük devrimcinin kurmuş olduğu çağdaş, laik, demokratik tam bağımsız Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşundan bugüne 100 yıl geçti. Ancak ne yazık ki, onun düşüncelerine, ilke ve devrimlerine, Cumhuriyetin değerlerine ve kazanımlarına, ulusal bağımsızlığımıza, laik ve bilimsel eğitime saldırılar bitmedi.

Eğitim-İş olarak altını çiziyoruz ki; bu ülkede özgür ve insanca yaşayabilmemiz yalnızca laik Cumhuriyeti yaşatmakla mümkün olacaktır. Eğitim-İş olarak, akıl ve bilimin, Atatürk ilke ve devrimlerinin ışığında, "fikri hür, irfanı hür, vicdanı hür" kuşaklar yetiştirmek; onun kimsesizlerin kimsesi olsun diye kurduğu Cumhuriyet’te, hiçbir çocuğun kimsesiz ve eğitimsiz kalmamasını sağlamak en büyük amacımızdır. Cumhuriyetimizin bağımsızlığını, egemenliğini, ülkenin bütünlüğünü, laik, bilimsel, ulusal, kamusal eğitim hedefini geliştirerek korumak; ülkede yaşayan her bir çocuğun ve gencin eşit, parasız ve nitelikli eğitim hakkını yaşama geçirmek için mücadelemizi kararlılıkla sürdüreceğiz.

Başöğretmenimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün "Eğitimdir ki bir milleti ya hür, bağımsız, şanlı bir millet yapar ya da esaret ve sefalete terk eder" sözünden hareketle, bu ülkenin çocuklarını onun emanetleri ve devrimleri ışığında geleceğe hazırlayacak, mücadelemiz ve duruşumuzla onu yaşatacağız!

Editör: Köksal Ustaoğlu