Erol Günaydın Sanat Merkezi’nde gerçekleşen konsere; Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, belediye meclis üyeleri ve çok sayıda sanat sever katıldı.

Türk Sanat Müziğinin seçkin eserlerinin seslendirildiği konserin sunuculuğunu ise koro sanatçısı aynı zamanda Yaylacık mahalle Muhtarı Hakan karan yaptı. Sanat dolu muhteşem bir geceye imza atan Akçaabat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, Şef Eylem Derçin yönetiminde koro ve solo eserler seslendirdiler.

SÜMELA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE AKÇAABAT’TA 3 ETKİNLİK SÜMELA KÜLTÜR YOLU FESTİVALİ’NDE AKÇAABAT’TA 3 ETKİNLİK

Seslendirilen eserlere seyircilerin de eşlik ettiği konser, dinleyenlerden tam not alarak alkış yağmuruna tutuldu. Akçaabat Belediyesi Türk Sanat Müziği Korosu, sanat dolu bir geceye imza attı.

Konser sonunda duygu ve düşüncelerini dile getiren Akçaabat Belediyesi Başkan Vekili Cevdet Bayraktar, “Kültür Sanat ve Turizm Şehri Akçaabat’ımızda keyif dolu, sanat dolu güzel bir gece geçirdik. Kulaklarımızın pası silindi diyebiliriz. Şehrimizin kültürel ve sanatsal vizyonuna katkı sunmaya devam edeceğiz. Konsere büyük ilgi gösteren tüm hemşehrilerime ve muhteşem performanslarıyla konserimize renk katan tüm sanatçılarımıza teşekkür ediyorum. Her biri birbirinden seçkin eserleri bizlere koro ve solo şekilde sunan Türk Sanat Müziği Koromuz, yıl içerisinde hummalı çalışmalarda ve provalarda bulunuyor. Tüm bu emeklerin karşılığını ise dinleyenlerin memnuniyeti, sevgisi ve alkışlarıyla alıyorlar. Kendilerini yürekten kutluyorum. Ayrıca, şehrimizin kültür ve sanat hayatını canlı tutacak birçok faaliyete imza atan Akçaabat Belediye Başkanımız Osman Nuri Ekim’e de sizlerin huzurunda teşekkürlerimi iletiyorum. Sanata ve sanatçıya verdiği değer ve destek takdire şayandır. Akçaabat Belediyesi olarak kültürel ve sanatsal hizmetlerimizle vatandaşlarımızla iç içe olmaya devam edeceğiz. dedi.

Konuşmaların ardından Türk Sanat Müziği Korosu Koro Şefi Eylem Derçin’e ve gecenin sunuculuğunu yapan Hakan Karan’a Akçaabat Belediye Başkan Vekili Cevdet Bayraktar tarafından çiçek takdim edildi.

Program gecenin anısına hatıra fotoğrafı çekilmesiyle sona erdi.