Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerin yine vatana emanet ettiği annelerinin günü kutlandı.

Akçaabat kaymakamlığı ve Akçaabat Belediyesi organizesinde Anneler Günü dolayısıyla Akçaabat’taki şehit aileleri ile bir araya gelindi.

YALINCAK PLAJI YAZA HAZIRLANIYOR YALINCAK PLAJI YAZA HAZIRLANIYOR

Düzenlenen program kapsamında aziz şehitlerin anneleriyle bir araya gelen Akçaabat Belediye Başkanı Osman Nuri Ekim, “Sonsuz sevgi ve sabrını büyük bir cömertlikle sunan, bizi bizden iyi tanıyan, ‘gölgesi yeter’ dediğimiz annelerimizin bu eşsiz duyguyu yüreklerinde taşıyan tüm kadınlarımızın Anneler Günü’nü kutluyorum. Anneler Günü’nde; vatan, millet ve bayrak uğruna hayatlarının baharında canlarını feda eden aziz şehitlerimizin bizlere emaneti olan kıymetli annelerinin ellerinden öpüyorum. Rabb’imin şehitlik unvanıyla şereflendirdiği tüm şehitlerimizin ruhları şad olsun. Vatanımız, milletimiz, bayrağımız ve şehitlerimizin kıymetli anneleri bizlere emanet. Emanetlerimize, her koşulda, can pahasına sahip çıkacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın. Bu güzel günde aziz şehitlerimizin anneleriyle bir arada olmak bizler için onur ve şeref kaynağıdır. Kıymetli annelerim; Anneler Gününüz kutlu olsun.” dedi. 

SÖYLEŞİ PROGRAMI YAPILDI

Akçaabat Belediyesi organizasyonunda Anneler Günü etkinlikleri kapsamında Erol Günaydın Sanat Merkezinde söyleşi ve müzik yapıldı.

Akçaabat’taki tüm annelere yönelik programa yoğun ilgi gösterildi. Anneler söyleşi ve müzik etkinliğinde verimli ve eğlenceli anlar yaşadılar.

ÇİÇEKLER SERALARIMIZDAN

Anneler Günü programı kapsamında annelere günün anısına Akçaabat Belediyesi Bitki Üretim Seralarında yetiştirilen çiçekler hediye edildi.

Tükettiğini üreten bir belediye olarak annelerin bu anlamlı günü, el emeği göz nuru olarak belediye ekipleri tarafından özel yetiştirilen çiçeklerle daha da anlam kazandı.

Editör: Köksal Ustaoğlu